Maailm

KURIOOSNE! Jaapani uueks hitt-tooteks on pepumalbe tualettpaber (11)

Toimetas Reti Jõerand, 21. september 2019 19:30
Tualettpaber. Pilt on illustratiivne.Foto: Pixabay
Jaapanlased ei pea paljuks maksta 12 dollarit uue imepehme tualettpaberi rulli eest, mis ei pane tagapalgeid õhetama. Paberi saladuseks on eriline tootmistehnoloogia. Poole päevaga müüakse pepumalbeid vetsupabereid 8000 rulli, aga soovijaid on palju enam ja tootmine ei jõua veel nõudlusele järele, vahendab CBS News.

Kõrgetehnoloogiliste tualettide poolest kuulus Jaapan teeb nüüd ilma pepumalbe tualettpaberiga. Säärase paberi leiutamise tingis igapäevane vajadus. Nimelt oli Jaapani edelaosas Shikoku saarel asuva Tosa linna paberivabriku 63aastane omanik Ryosui Morisawa nii tundliku nahaga, et isegi lipsu kandmine ajas tema kaela punetama, mis siis veel tavapärase tualettpaberiga pühkimisest rääkida.

Samal teemal

Vabrikandil ei jäänud muud üle, kui leiutada uus paberitöötlemistehnoloogia, mis võimaldab toota imepehmet wc-paberit.

Senise tempoka masstootmise asemel valmib uudne tualettpaber paberimassi õrnal töötlemisel täpselt parajaks timmitud temperatuuril veega. „See on nagu pannkookide praadimine. Kui praed kooke liiga kõrge temperatuuriga, siis on nad kõrbenud ja kõvad, kui aga timmid temperatuuri parajaks, tulevad mahedad ja õhulised pannnkoogid– nii on ka tualettpaberiga,“ selgitas vabrikandi abikaasa Masayo Morisawa.

Uus kolmekihiline vetsupaber on nii habras, et seda tuleb käsitsi rullida. Kuna nõudlus pepumalbe tualettpaberi järele on ülisuur ja väikese tehase tootmisvõimsus sellele vastu ei pea, siis on vabrikant rullimisele appi kaasanud kohalikud elanikud, kes oma kodudes käsitsi tualettpaberit rullivad.

Kõige odavama vetsupaberirulli saab kätte viie dollari eest, sama raha eest saaks osta tervelt 12 rulli tavalist tualettpaberit.

Kuigi wc-paberi äri õitseb, pole omanik tootega veel lõplikult rahul. „Mu mees toob iga päev vabrikust koju testimiseks ühe rulli. Ta pole selle kvaliteediga veel 100% rahul ja plaanib senise kolmekihilise paberi asemel tootma hakata neljakihilist paberit,“ täpsustas Masayo Morisawa, kes on ühtlasi paberivabriku müügijuht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee