Eesti uudised

Ratas eelarvest: eesmärk on siseturvalisusesse, haridusse ja meditsiini enam panustada (25)

Toimetas Katrin Rohtla, 21. september 2019, 13:26
Jüri RatasFoto: Robin Roots
Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas rääkis erakonna volikogu ees peetud kõnes, et erakond ei ole riigieelarve kokkupanekul unustanud ka erakorralise pensionitõusu vajalikkust. 

Ratas kinnitas erakonnakaaslastele, et uue nädala teisipäeval on Vabariigi Valitsusel plaanis riigieelarve eelnõu heaks kiita. Avalikuks saab eelnõu kolmapäeval.

Ratas tänas nii Keskerakonna ministreid kui ka koalitsioonipartnereid,
kellega ühiselt leiti olulistes küsimustes hea tasakaal.

„Nagu ka meediast pikkade nädalate ja kuude jooksul kuulda on olnud, pole olukord eelarve kokkupanemiseks olnud kerge. Rahandusministeeriumi suvine majandusprognoos seadis valitsuse ette keerulise ülesande. Headest
majandusnäitajatest hoolimata tuli leida kohti, kust kokku hoida ning vajalikke tegevusi, mida edasi lükata,“ tõdes peaminister.

Siiski rõhutas Ratas, et eesmärgiks seati, et ei peaks piirama siseturvalisust, haridust, meditsiini ega muid riigi ja meie inimeste jaoks olulisi valdkondi, vaid et sinna peab hoopis enam panustama. 

„Täiesti selgelt ei ole Keskerakond ega terve valitsus unustanud erakorralise pensionitõusu lubadust, mis on oluline, et tagada meie eakatele väärikas vanaduspõlv,“ kinnitas peaminister.

Vaid indekseerimise tulemusel tõuseb juba järgmisel aastal vanaduspension 38 eurot, kuid Ratas toonitas kõnes, et Keskerakond ei ole unustanud erakorralise pensionitõusu vajalikkust.  „Meie vastutus on teha pensionäride heaks sellest veelgi enam,“ rõhutas peaminister.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee