Eesti uudised

Alexander Elderi jaoks algas Ameerika unistus põgenemisega Nõukogude kaubalaevalt

Väliseestlasest USA börsihai: „Aktsiaturg töötab tänu rumalatele inimestele, kellelt tulebki raha ära võtta!“ 

Henry Linnard, 20. september 2019, 22:00
IGAPÄEVANE SIGAR: Sigari suitsetamine käib Alexander Elderi igapäevarutiini juurde.Foto: Tiina Kõrtsini

„Aktsiaturg töötab tänu rumalatele inimestele, kellelt tulebki raha ära võtta,“ arutleb Eestis kasvanud ja Ameerika Ühendriikides elav börsihai aktsiatega kauplemise eetilise külje üle. „Kui kõik oleksid targad, siis aktsiaturg ei töötaks, aga kui sajab padukat ja mul on vihmavari, siis kas ma peaks ennast süüdi tundma nende ees, kellel seda pole?“ võrdleb Elder. „Ei! Ma tunnen neile kaasa, sest nad on idioodid. Hankigu endale vihmavari!“

Üks maailma enimmüüdud börsikauplemisõpikute autor Alexander Elder (69) kasvas Nõukogude Eestis, kuni ta 23aastasena Aafrikas peatunud kaubalaevalt põgenes ja sealse Ameerika Ühendriikide saatkonna käest asüüli palus. USAs jätkas ta NSVLis omandatud arsti eriala praktiseerimist, ent alustas hiljem aktsiaturul kauplemisega, mis kujunes aastate jooksul tema peamiseks elatusallikaks. Praeguseks on ta edukas kaupleja ning autor, kelle õpikuid on tõlgitud 17 keelde.

Elder väidab, et on endiselt eeskätt kaupleja, mitte kirjanik. Rahagi teenib ta rohkem aktsiaturul. „Palju-palju rohkem,“ ütleb ta. „Kui ma õpetamisega alustasin, oli see minu jaoks tähtis sissetulekuallikas, aga praegu keskendun peamiselt kauplemisele. Õpetan pigem vähe,“ selgitab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. september 2019, 17:55
Otto Oliver Olgo | Noore ja värske isana ajavad mind kõige rohkem närvi pangalaenud
15. juuli 2019, 06:12
Kuidas saada investeerimismaastikul püstirikkaks ja seejuures ka muu eluga toime tulla?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee