Eesti uudised

Kartulivõtt nõukogude ajal: koolilaste orjatöö või meeleolukas seltsielu

Jaan Väljaots, 20. september 2019, 20:15

4 KOMMENTAARI

m
Milla/ 21. september 2019, 16:13
Eks neid kartulivõtu päevi oli igasuguseid. Sai tööd tehtud ja sai nööki ka nähtud. Ilusa ilmagamõni päev põllul ei olnud probleem. Aga kui ühel sügisel mitu nädalat jutti pidevas sajus... Turuvarblased igatahes põllule ei läinud, kooliõpilasel ei olnud valikut.
m
Mann/ 21. september 2019, 10:23
Nii tore oli! Kaks nädalat kusagil majandis. Ööbimisega. Söögitädi tegi süüa, meie põllul. Selleks ajaks oli šefide (nii kutsuti abilisi põllul) käsutuses kastiga veoauto. Kõrgendatud veokasti servadega. Present käis ka üle katuseraami kui tarvis. Autojuhtideks noored mehed. Oi, kuidas nad siis lustisid vana võru teel sõites! Ja egas kastitäis noori tüdrukuid vähem lustinud. Päevad möödusid kiiresti. Palka sai ka. No ja põhikoolilapsed pidid samuti majandis kartuleid võtmas käima. Kaks nädalat ja majand maksis kogu õppeaasta toidu kinni. Nii tore oli ju!
d
DHL / 20. september 2019, 23:50
Lapsena sai nii raha teenida, ei olnud, siis ametnike kari turjal ja kasutud seadusi , mis alaealisel keelasid tööd teha
6
69 aastane Reet/ 20. september 2019, 20:27
kurtis õnneta lapsepõlve.Olen 62aastane.Minu lapsepõlv oli küll õnnelik.Palju sõpru.Koolimaja hoovis sai sporti teha ka õhtuti ja suvel.Kooli ajal olid aiatöö päevad.Tehnikumi ajal ,Sovhoostehnikum, pidime küll sügiseti põllutööl olema aga palka saime ka.Suvi jäi küll lühikeseks - viimasel aastal ainult 1 kuu.Muidu välispraktikal.See oli nagu ettevalmistus iseseisvaks eluks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee