Eesti uudised

Eesti väikesaared hädas: kariloomi ei saa vedada mandrile (8)

Toimetas Marvel Riik, 20. september 2019 17:07
Pilt on illustratiivne.Foto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia
Eesti saarte kogu palub peaministrilt abi. Nimelt on puudulik logistika tekitanud olukorra, kus saartele on tekkinud liiga palju kariloomi.

„Transpordivajadus on äärmiselt tõsine,“ kirjutab Eesti saarte kogu  peaministrile. „Loomi on liiga palju hooldatavate karja- ja heinamaade jaoks ning kontrollimatult kasvav kari ei ole jätkusuutlik mudel loomakasvatuses.“

Sellisele järeldusele jõuti 26. augustil, kui kogu kogunes Manijal ümarlauale, et arutada Eesti saarte loodushoidu ja loomapidamise korraldust. „Arutelude käigus selgus, et kolmel Eesti põhjaosa saarel on karjad kasvanud puuduliku logistika läbi sedavõrd suureks, et on tekkinud karjuv vajadus suuremahulisi veoseid vedava merealuse järele,“ leidsid saare inimesed.

Abrukal on umbes 350 looma ja nendest ligikaudu 200 moodustavad lehmad, kes igal aastal 200 uut järglast poegivad. Pakri saartel on üle 400 looma põhikarjas, mis samuti aasta-aastalt suureneb. Osmussaarel on põhikarjas 250 lammast ja 50 Šoti mägiveist.

Saarte kogu ettepanek peaministrile on soetada paat koos pontooniga, mille maksumus jääks 120 000–130 000 euro vahele. Lisaks soovitakse koostöös Saarte Liinidega välja töötada ja kasutusele võtta rambid, mis vastaksid Eesti lääneosa saarte vajadustele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee