Nädala TOP

Top | Siseministeeriumile oma sõjavägi (21)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 20. september 2019, 17:55
Foto: MARIANNE LOORENTS
Sisekaitse 700 mehe peale kulutatav 20 miljonit eurot tähendab, et igaüks neist saab ilmselt kullast kiivri, kui raha jagub 30 tuhat eurot mehe peale. Savisaare kodukaitse on meil juba olnud. Nüüd luuakse siseminister Helme juhtimisel mingit segase staatusega poolsõjaväelist struktuuri siseministeeriumi katuse alla. Kellega kavatsetakse sõdima hakata?

Perearsti asemel EMOsse

Riik on sepitsenud geniaalse lahenduse ähvardavale perearstikriisile. Kui mõni niigi üle ääre ajavate nimistutega perearst töölt lahkub, tuleb hädalistel EMOsse pöörduda. Seni on rahvast manitsetud ikka vastupidiseks – et nohu ja köhaga ei tasu EMOsid ummistada. Võib vaimusilmas ette kujutada, kuidas tuhanded tõbised rivistuvad Tallinna kahe EMO uste taha järjekordadesse.

Palgatõusu asemel trääsa

Võimuliit peab otsustama, kellele tubli majanduskasvu ajal kärbitav eelarve võimaldab järgmisel aastal palgatõusu, kellele mitte. Riburadapidi kostavad juba streigiähvardused ja palkadega nöökimisest viimase piirini viidud päästjad on käinud juba meeleavaldusel. Tuleb huvitav sügis.  

Riik roniks su voodisse

E-riigi ametnikud vaidlevad, kas riigi poolt erinevatesse andmebaasidesse meie kõigi kohta käivatest andmetest ikka piisab registripõhise rahvaloenduse tegemiseks, kus uste taga ei käidaks enam kopsimas. Või tuleb ikka põhjalikumalt inimeste eraelus urgitseda ja neid küsitleda, et riik oma uudishimu üha täielikumalt rahuldada saaks.

Boikott EKRE moodi

EKRE suudab jätkuvalt koomuskit pakkuda, kui siseminister Helme otsustas kohale minemata jätmisega boikoteerida ELi üritust, kuhu teda polnud tegelikult kutsutudki. Aga kui ka oleks kutsutud, siis minemata jätmisega poleks Eesti saanud osaleda otsuste tegemisel ja need oleks langetatud meie suhtes tagaselja. It-ministri mittekohalesõitmise doktriin levib EKREs laiali.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee