Eesti uudised

Lenk avaldab Savisaare insuldi kohta: „Ta jõudis arstide hoole alla viimasel hetkel.“ (107)

Viljar Voog, 20. september 2019, 14:14
Edgar Savisaare parem käsi jäi insuldi tõttu veidi nõrgemaks.Foto: Aldo Luud
Edgar Savisaar teatas eile sotsiaalmeedias, et teda tabas järjekordne insult. Täpsemalt pidi need read ekspoliitiku asemel kirjutama üks tema sõber, sest Savisaar ise ei olnud haigushoo tõttu selleks suuteline. Praeguseks on Savisaare tervis paranenud ja ta saab juba oma paremat kätt kasutada, avaldas mehe lähedane sõber Heimar Lenk.

Mis Savisaarega juhtus? „Ta juba paar päeva tundis, et parem käsi on kuidagi nõrgem, aga ega sa ju ei lähe kohe alati arsti juurde, lootuses, et äkki läheb ikka mööda,“ rääkis Lenk. Lõpuks transporditi kauaaegne Tallinna linnapea tema Hundisilma kodust siiski meedikute hoole alla – viimasel hetkel, et insuldile piir panna, märgib Lenk.

Samal teemal

Haiglaravile jäi Savisaar paariks päevaks „Ta on jälle kodus ja taastub. Parem käsi jäi natukene nõrgemaks, aga õnneks läks insult ikkagi suhteliselt kergelt. Nüüd ta siis taastub stressipalli ja võimlemisega,“ ütles sõber.

Lengi sõnul on Savisaar vaatamata haigusele heas vormis ja rõõmsameelne ning ta mõtleb kaasa Eestis toimuvate protsessidega. Sõbra sõnul oli lausa lust vaadata, kuidas Savisaar augustikuus MRP-aastapäeva paiku ajakirjanikke võõrustas ja nendega teravmeelitses. Ja nüüd siis juhtus nõnda…

„Praegu me näeme järjekordselt, et kõik need kohtuprotsessid ja süüdistused, mis minu arvates olid paljuski välja mõeldud, on mõjunud räsivalt tema tervisele. Kui sa oled olnud nii suur mees, ehitanud üles Tallinna linna, kiriku rajanud, sundüürnikele 5000 korterit loonud, suure meediamaja üles ehitanud – kui sulle keegi selle eest „Aitäh!“ ei ütle, siis see mõjub inimese psüühikale väga halvasti.

Ja eks insuldi taga tihti ongi inimese psüühiline seisund – kui ta läheb endast välja, kütab endast üles. Insult ju ongi lühis inimeses endas, kui ta näeb, et tema parimaid kavatsusi keegi ei tunnista ja neid järjest hävitatakse,“ ohkas Lenk.

Raadiohääle sõnul näitab järjekordsest terviserikkest jagu saamine, et Savisaar ei lõpeta kunagi võitlust. „Tal on väga kõva tahtejõud ja organismis käsk sees mitte alla anda. Nagu me näeme, siis ta ei annagi alla,“ rääkis Lenk. „Praegu paistab, et ta tuleb sellest ilusti välja.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee