Maailm

EBAEETILINE: rõivatootja tõi turule koolitulistamistega seotud kuuliaukudega pusad (3)

Toimetas Aare Kartau, 20. september 2019, 12:21
Bstroy kuuliaukudega pusad tekitavad palju kriitikat.Foto: AP/Scanpix
New Yorgi rõivatootmisettevõte tutvustas uusi pusasid, millel on kuuliaugud ning mis kujutavad õppeasutuste nimesid, kus on varem koolitulistamine toimunud, teatab ABC News.

Rõivatootja Bstroy, mis kirjeldab end postapokalüptilise tänavariietuse brändina, on sattunud kommentaarilaviini alla. Selle suunas saadetakse nii toetavaid kui ka vastikust väljendavaid sõnumeid – viimaseid on aga tunduvalt rohkem. Vastuolulisust on tekitanud ettevõtte uus kevadkollektsioon „Samsara“.

Bstroy pusadel ilutsevad kuuliaukude kõrval ka koolide nimed, kus on tulistamine toimunud. Nendeks on näiteks Sandy Hook, Columbine, Marjory Stoneman Douglas ja Virginia Tech.

Samal teemal

„Kuidas võis keegi arvata, et see on hea mõte? See on mind nii vihale ajanud. Kui keegi mu jälgijatest teab kedagi, kes on selle riidebrändiga seotud, paluge neil kohe lõpetada,“ kirjutas Twitterisse Fred Guttenberg, kelle tütar Jaime tapeti 2018. aastal koolitulistamises. Guttenbergi postitust kommenteeris ka näitleja Alyssa Milano, vastates „See on jälestusväärne.“

2012. aasta Sandy Hooki koolitulistamises hukkunud õpetaja Vicki Soto mälestusleht postitas Instagramis kooli nimega kaetud aukliku pusa alla äärmiselt pettunud sõnumi: „Sandy Hooki koolipere nimel, on see mis te teete vastik, valus, vale ning lugupidamatu. Te ei mõista kunagi, mida meie pere pidi läbi elama, kui Vicki oma õpilasi kaitstes suri. Meie valu pole teie moebrändis kasutamiseks.“

Bstroy üks asutaja Brick Owens postitas kriitikutele ka vastuseisukoha, milles teatas, et elu võib olla valusalt irooniline. „Meile tuletatakse kogu aeg meelde, et elu on õrn, lühike ja ettearvamatu, ent me teame ka selle lõpmatut potentsiaali. Me loodame kõik jõuda läbi meditatsiooni ja tervishoiu hävituslike harjumuste kiuste Nirvaanasse. Samsara on üks osa tsüklist, mille me peame sinna jõudmiseks läbima.“ Owensi sõnul soovitakse Samsara kollektsiooniga näidata maailmale koolitulistamistes ellujäänute tragöödiat, mis paneks mõtlema relvavägivallaga seotud probleemide üle. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee