Krimi

Tartumaal kadunud 77aastane Veera leiti rabast surnuna 

Ohtuleht.ee, 21. september 2019 18:11
Kolmapäeval Alam-Pedja looduskaitsealal kadunuks jäänud Veera leiti täna rabast surnuna.

 Tartu politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Alik Säde sõnul jätkas otsingumeeskond täna otsinguala kontrollimist, et leida kolmapäeval Alam-Pedja looduskaitsealal kadunuks jäänud Veerat. Paraku leiti täna kella 14.30 ajal rabast naise surnukeha.

 „Paraku on nii, et ka kõige tuttavam mets, raba või soo võib ühel hetkel muutuda tundmatuks ja sellises olukorras võib inimene üsna kergesti orientatsiooni kaotada. Kui eksinu on sellises olukorras metsas ihuüksinda ja ka telefonita, millega kiiresti abi kutsuda, ning puuduvad ka näiteks eluliselt olulised ravimid ning ilmastikule vastavad riided, siis võib seenele või marjule minek otsijate pingutustele vaatamata viia traagiliste tagajärgedeni,“ räägib Säde.

Kolmapäeva, 18.  septembri õhtul kella 20 ajal sai häirekeskus teate, et Tartumaal Valmaotsa külas Alam-Pedja looduskaitsealal jäi kadunuks terviseprobleemidega proua, kel pole telefoni kaasas. Kõne laekumise ajaks oli proua terve päeva olnud eluspüsimiseks vajaminevate ravimiteta, mistõttu oli küsitav, kas tema elu enam päästa õnnestub.

Otsingute juht, politseikolonelleitnant Alvar Pähkel sõnas, et naise leidmiseks käivitati mastaapsed otsingud.

„Looduskaitseala ja selle lähiümbruse kontrollis üle PPA lennuk soojuskaameraga, maastikul töötasid jälje- ja laibakoerad, patrullidele lisaks kaasati vabatahtlikud otsijad ja kohalikud elanikud, kes kontrollisid üheskoos piirkonda ahelikus liikudes. Samas kogus otsingumeeskond infot kümnetelt looduskaitsealal aega veetnud inimestelt ning kammis paikkonna üle ka droonilennul, ent naist pole paraku seni leitud,“ nentis otsingute juht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee