Eesti uudised

Suurem laenukoormus paneb inimesi oma elu kindlustama (8)

Johanna-Kadri Kuusk, 20. september 2019 07:40
Foto: Tiit Tamme
Pooltel 18–64aastastel inimestel laenukohustusi, sealhulgas liisinguid. Uuringust selgus, et enamik suurema laenukohustusega elanikke on teinud elukindlustuse. Väiksema laenukohustusega inimestel on aga elukindlustust vähem.

Kindlustusseltside liidu juhi Mart Jesse sõnul on laenukohustus sagedamini 31–50aastastel ja lastega inimestel. „Kui üks pereliige jääks töövõimetuks või kui perekond jääks püsivalt ühest sissetulekust ilma, siis 19 protsenti peredest ei saaks rahaliselt hakkama ja 61 protsendi perede hinnangul see majanduslikku toimetulekut ei mõjutaks,“ selgitas Jesse uuringu tulemusi.

Uuring näitas, et majanduslik toimetulek ilma ühe pereliikme sissetulekuta on seotud pere sissetuleku tasemega – mida jõukam pere, seda lihtsam on edaspidi hakkama saada ka teistel pereliikmetel, ja vastupidi.

Swedbanki elukindlustuse valdkonnajuhi Eleriin Reinmanni sõnul panevad suuremad laenukohustused inimesi rohkem võimalike riskide peale mõtlema. „Iga kolmas kodulaenu võtja sõlmib laenukindlustuslepingu. Kui laenusaaja kaotab õnnetuse või haiguse tõttu töövõime või sureb, maksab tema eest laenu tagasi kindlustus ja kodu jääb perele,“ ütles Reinmann. „Iga laenaja jaoks on tähtis, et võetud kohustus ei jääks iseendale või lähedastele koormaks. Kliendid, kes mõtlevad lisaks laenukohustusele ka muude riskide peale, valivad laiema kaitsega elukindlustuse.“

Elukindlustus aitab perel rahaliselt toime tulla, kui üht pereliiget peaks tabama raske terviserike, õnnetus või surm. Elukindlustust tehakse oma lähedaste kaitseks, et säästa neid rahalistest raskustest. Eriti oluline on see laenu või liisingu olemasolul, mille tasumine ilma ühe pereliikme sissetulekuta oleks üle jõu käiv.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee