Eesti uudised

Elektriline tõukeratas on liiklusseaduse mõttes mootorsõiduk (18)

Toimetas Kristjan Väli, 19. september 2019, 19:52
Elektriline tõukeratas.Foto: Teet Malsroos
"Liiklusseaduses on mootorratta definitsiooniks sõiduk, mis sõidab üle 45 km/h. Järelikult on kuni 65 km/h sõitev tõukeratas liiklusseaduse mõttes mootorsõiduk ehk ta ei tohikski sõita jalakäijatega ühel teel," vahendab väljaanne Pealinn Tallinna transpordiameti juhataja asetäitja Talvo Rüütelmaa sõnu.

Elektriline tõukerattas sõidab kuni 65 km tunnis ehk praeguse seaduse järgi võib jalakäija liigelda kuni 65 km/h. "See tähendab, et seadusandja peaks kiiremas korras jalakäijate kaitseks mõtlema lahenduse välja. Praegune võtmesõna on see, et kui on inimeste rohke koht, tullakse tõukeratta pealt maha ja kui on suurem plats vabama ruumiga, siis võib seda sõitmiseks kasutada," ütles Rüütelmaa.

19. septembril toimus Tallinna keskkonna- ja lommunaalameti poolt korraldatud seminar"Aktuaalsed arengud ja väljakutsed linnaliikuvuses", kus räägiti ka elektriliste tõukerataste probleemist.

18 KOMMENTAARI

j
Jaan 21. september 2019, 00:23
Hr. Rüütelmaa ettepanekud on täitsa mõistlikud. Lisada tuleks nooruse piirang ja mitmekesi ühe tõuksiga koos sõita. Olen näinud linna vahel, kui hinna...
(loe edasi)
k
k 20. september 2019, 19:42
Geniaalne avastus Rüütelmaa poolt. Jalgrattaga saab ka vabalt üle 45 km/h sõita, sealjuures tasasel maal. Kahe rattaga on ta ka, järelikult on jalgrat...
(loe edasi)
Loe kõiki (18)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee