Seisukoht

Seisukoht | Viis kriitikavaba päeva (1)

Viljar Voog, reporter, 19. september 2019, 17:36
Foto: Stanislav Moshkov
11 miljardit eurot – järgmise aasta riigieelarve suurus (sellele lisanduvad küll veel näiteks eurotoetused) – on tavamõistusele hoomamatult suur, aga samas üheselt mõistetavalt liiga väike.

Lasterikkad pered, õpetajad, teadlased, politseinikud, päästjad… Nimekirja neist, kes vääriksid suuremat palka või toetust, saab jätkata lõpmatuseni. Ja et nimekirjal pole otsa, tähendab seda, et keegi jääb alati ilma, istugu Stenbocki majas parajasti liberaalne või konservatiivne valitsus.

Martin Helme sõnumid eelarve hetkeseisu tutvustanud pressikonverentsil olid positiivsed: valitsus pingutab igati, et tõsta palku siseturvalisuse, hariduse, kultuuri ja keskkonna valdkonnas. Kuidas proovimisega läheb, selgub teisipäevasel nõupidamisel, kui riigieelarve lukku lüüakse. Seega võiks praegu valitsusele anda viie päeva jagu töörahu, et nad saaksid numbrid paika loksutatud. Küll kolmapäevast on mahti jälle kisada, et miks eelistati mõnda poliitilist lubadust kellegi palgatõusule!

1 KOMMENTAAR

e
enne mõtle kui ütled 20. september 2019, 11:11
kes on selles süüdi,et eelarve on selline,kas Helmed? Et kõigest arusaada, on vaja ajusid!
e
Elatakse nagu ühepäevaliblikad. 20. september 2019, 10:03
Vajaliku investeeringud jäetakse ära või lükatakse tulevikku. Ja investeeringute raha raisatakse lihtsalt ära. Pankrotimeistri H.elme käekiri.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee