Eesti uudised

Martin Helme päästjatest: eesmärk on väikegi palgatõus (1)

Viljar Voog, 19. september 2019 18:01
PALKA JUURDE! Päästjad avaldasid neljapäeval Stenbocki maja ees meelt. Kui neid ka tuleval aastal palgatõus ees ootab, siis mitte suur.Foto: Teet Malsroos

Siseminister Mart Helme sõnas kolmapäeval riigikogu ees, et päästjate ja politseinike palgatõus on järgmise aasta riigieelarve projekti sisse kirjutatud ning arutelud käivad selle suuruse üle. Pojast rahandusminister Martin Helme tõmbas päev hiljem jutul veidi tuure maha: töö käib jätkuvalt selle nimel, et üldse väike tõus tuleks.

Järgmise aasta riigieelarve plaan läheb valitsusest riigikokku teele tuleval kolmapäeval. Kuniks viimseski komakohas kokku lepitud pole, saab eelarvetoorikust rääkida üpris ümmargusi jutte. Isamaa kõrgeim esindaja koalitsioonis, Urmas Reinsalu, kutsus seda näiteks „nunnumaks“ eelarveks, kui oli veel mõned nädalad tagasi laual olnud variant. Martin Helme (EKRE) oli detailsem: eelarve kasvab võrreldes tänavusega mitmesaja miljoni euro võrra ja on juba enne välisvahendite lisandumist üle 11 miljardi euro. Tasakaalu poolest on eelarve 0,2 protsendiga miinuses.

Kaks meeleavaldust

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.09.2019
VARINGUD JA KUKKUMISED: päästjad saavad enim viga kesk tulemöllu inimesi aidates

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee