Maailm

Briti ajaleht võttis Jaak Madisoni artikli juudi väljaande pöördumise järel veebist maha (57)

Toimetas Greete Kõrvits, 19. september 2019 16:48
Jaak Madison ootab ka ise huviga Telegraphi põhjendust.Foto: Teet Malsroos
Briti ajalehe The Telegraph veebis ilmus Eesti eurosaadiku Jaak Madisoni arvamusartikkel Brexitist. Kui väljaanne Jewish News pööras brittide tähelepanu Madisoni varasematele väljaütlemistele, eemaldas Telegraph artikli oma veebikeskkonnast.

Jewish News kirjutab omapoolses loos sellest, kuidas Madison „ükskord nõudis põgenikele lõplikku lahendust ning pealtnäha kiitis natside majandusplaani“. Näib, et pärast Jewish Newsi osutamist antud seikadele võttis Telegraph  veebis tasulisena üleval olnud artikli maha.

Tegemist oli veidi pikema versiooniga Madisoni kõnest Euroopa Parlamendi ees. Selle pealkiri oli „Ühendkuningriiki pantvangis hoides on Euroopa eliit omaenda allakäigu arhitekt“. Artikkel ilmus 18. septembril ning oli nähtav Telegraphi tellijatele, kes väljaande sisu eest maksavad.

Jewish News osutab sellele, et Telegraph ise kirjutas Madisonist ja tolle „lõpplahenduse“ Facebooki postitusest artikli, viidates ehk sellele, et väljaanne oleks võinud juba teadlik olla, kelle lugu avaldab. Madison aga eitas, et pidas postitusega silmas Natsi-Saksamaa lõplikku lahendust juutide hävitamises. Ta kordas seda mõtet ka Jewish Newsile, nimetades seoste loomist natsidega meelevaldseks.

The Telegraph ei ole veel Jewish Newsi järelpärimisele vastanud. Omalt poolt sõnas Madison: „See kõne oli sada protsenti lugupidav ja toetav briti rahva otsuse suhtes. Miks [Telegraph] selle kustutas, ma ei tea. Võib-olla on põhjuseks väärarusaam minu isikust, aga artikli poliitiline sõnum ja sisu võiksid ju ikka olla olulisemad kui kellegi vastasus. Nii et mullegi meeldiks väga kuulda, miks nad sellise otsuse langetasid.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee