Maailm

EHMATUS: Prantsuse linna akende taga luuras must panter (16)

Toimetas Greete Kõrvits, 19. september 2019, 18:09
Panter naabri akna taga uudistamas.Foto: @antonbundle / Twitter
Vaikse Armentières' linna elanikud Põhja-Prantsusmaal nägid kolmapäeval aknast välja vaadates uskumatut vaatepilti: katustel ja aknaraamidel turnis ehtne must panter. Kahjuks pole loo taust kuigi lustlik, sest omanik hoidis looma tolle jaoks ebasobivais tingimustes ja nüsis kaslase uhked küüned täiesti maha.

Korraks võib väga noores eas pantrit isegi suureks mustaks kassiks pidada, ent looma pea kuju reedab, et tegemist ei ole kellegi kodukiisuga, kes naabrite akna taga maiust lunimas käib. Panter jalutas katustel ja aknaraamidel, ühest avatud aknast käis ta ka sisse-välja. 15aastane Wendy, kes äsja hambaarsti juurest koju jõudis, arvas, et näeb valuvaigisti tõttu hallutsinatsioone, kui panter talle koridoritrepil vastu tatsas.

Sellesse majja sisenesidki korravalvurid koos loomaarstiga, kaasas uinutav süst. Operatsioon toimus väga vaikselt, eelnevalt pani politsei tänavale üles tõkked, et ükski möödakäija looma ei ehmataks või ärritaks. Loomaarstil õnnestuski uinutilasuga loom mõneks ajaks tukkuma panna.

Umbes viie kuu vanune pantrikutsikas kaalub 20 kilogrammi ning on väiksema koera mõõtu. Iseenesest ei pidanud naabrid suurt kiisut kartma, sest panter on ilmselgelt kodustatud. Omanik oli tema küüsi lõiganud ja panter käitus põhimõtteliselt nagu tavaline akendel jalutav kodukass ega polnud kuidagi agressiivne. Tema tervis on heas seisukorras.

Prantsuse loomakaitse võttis pantri üheks ööks enda hoole alla, sealt edasi tegeleb kutsikaga Maubeuge'i loomaaed. Paari päeva pärast plaanib loomaaed toimetada pantrikese mõnele looduskaitsealale või reservaati, kus ta õiges keskkonnas ja vabas õhus kasvada saab.

Looma omanik on endiselt kusagil jooksus, vahendab Voix du Nord neljapäeva pärastlõunal. Loomakaitse esindaja mõistab omaniku käitumise hukka ning lisab, et pantri küüned on ära lõigatud selliselt, et see võrduks sellega, kui inimesel sõrmeotsad nukist maha kaksata. Eraisikul sellise kiskja omamiseks Prantsusmaal luba ei ole. Politsei teab, kes omanik on, nüüd on ta vaja ainult üles leida. Küllap nägi ta oma lemmikut uudistes ja pani seejärel plehku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee