Maailm

USA merevägi kinnitab, et tuvastamata lennuobjekte kujutavad videod on ehtsad (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. september 2019 18:22
„Mu jumaluke!“ ahhetab üks kummalist objekti märganud piloot.Foto: The New York Times/Kuvatõmmis
2017. aasta detsembris ja 2018. aasta märtsis avaldas The New York Times salvestised tundmatutest lendavatest objektidest, mis väidetavalt pidid avalikkuse eest saladuseks jääma. USA merevägi kinnitas nüüd, et videod on tõepoolest ehtsad, kuid mida need kujutavad, ei tea nad endiselt.

Joseph Gradisher, üks USA mereväe pressiesindajatest, edastas luureuudiste veebilehele The Black Vault teate, et kolmes videos nähtud õhumasinad on identifitseerimata objektid. Ehk et merevägi ei tea, mis need olla võiksid. Ta kinnitab, et kolm videot on ehtsad ning tõepoolest üles võetud mereväe piiratud treeningaladel. Gradisher lisab, et avalikkus poleks pidanud videosid kunagi nägemagi.

The Black Vault spekuleerib, et videod lekkisid Timesi valdusse kogemata, kui üks Pentagoni endine ametnik soovis neid tegelikult jagada valitsusasutuste, mitte ajalehega. Veebilehe haldajate kätte sattunud paberid väidavad, et ametnikul oli selline luba tõepoolest olemas. Ent, ehkki must valgel seisab, et väljaspool valitsusasutusi videosid levitada ei tohi, unustas keegi need ametlikult salastada. 

„Need asjandused olid seal terve päeva!“ rääkis leitnant Ryan Graves, kes teatas lendavatest objektidest ka Pentagonile ja USA kongressile. Ta selgitas: „Ühe õhumasina üleval hoidmiseks kulub märkimisväärne hulk energiat. Arvestades nende kiirust on 12 tundi õhus umbes 11 tundi kauem kui tundub võimalik.“

Paraku tuleb UFO-entusiastide pettumuseks rõhutada, et ükski ametnik ega väljaanne, ka neid näinud mereväelased ise ei väida, et tuvastamata lendavad objektid on automaatselt seega maavälised. See tähendab vaid seda, et seni USA mereväele teadaolevate lennumasinate hulgas ei ole neid üles tähendatud. Eksperdid rõhutavad, et enamasti leiab sellistele nähtustele, kui tahes põnevad nad ka ei tunduks, üsnagi maised seletused. Ka ühes videos teatab ropendav mereväelane hoopis, et näeb droonide armeed. Nii et küllap ei saa välistada ka maapealseid, USA ja tema sõjalise võimekuse suhtes huvi tundvaid jõude. 

Samal teemal

28.04.2019
VIDEO | „Need asjandused olid seal terve päeva!“ Kas Ameerika piloodid nägid tõesti UFOsid?