Eesti uudised

VÄLDI HALBA ÜLLATUST: maksuamet hoiatab maksuvaba tulu liigse kasutamise eest (6)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 19. september 2019 11:21
Maksu- ja tolliamet Foto: Madis Veltman
Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab alates neljapäevast otseteavitusi inimestele, kes võiksid üle vaadata oma maksuvaba tulu kasutamise. Selle aasta kaheksa kuuga on tulumaksu vähem tasunud hinnanguliselt 61 500 inimest, kelle eeldatav tulumaksusumma on kokku 9,8 miljonit eurot.

Teavituse saavad üle 27 000 inimese ehk need, kellel on MTA andmetel kasutatud kaheksa kuuga maksuvaba tulu rohkem kui ette nähtud ja neil võib seetõttu tuludeklaratsioonis tekkida maksukohustus 100 eurot või rohkem. Teavitused saavad inimesed oma e-postile, kui neil on kontaktandmed e-MTAs esitatud.

Samal teemal

MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi soovitab aeg-ajalt käia ka ise e-MTAs ning tutvuda „Minu sissetulekud“ e-teenuse kaudu oma maksuvaba tulu kasutamisega. „Sellest tulenevalt saab iga inimene vajadusel oma maksuvaba tulu enamkasutamisele reageerida ning paluda väljamakse tegijal järgmistel kuudel maksuvaba tulu mitte arvestada või teha seda väiksemas summas,“ ütles Liivamägi.

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on maksuvaba tulu lubatust enam kasutanud inimeste osakaal jäänud samasse suurusjärku ehk umbes 6,6 protsenti tulu teeninud inimestest maksid kaheksa kuuga tulumaksu eeldatust vähem. Samas on pea kuue protsendipunkti võrra ehk 47,4 protsendini kasvanud inimeste osakaal, kellel on maksuvaba tulu arvesse võetud eeldatavalt korrektselt. Samuti ligi 6 protsendipunkti võrra ehk 46 protsendini on vähenenud inimeste osakaal, kes on maksuvaba tulu kasutanud eeldavalt vähem ning saavad enammakstud tulumaksu deklareerimise käigus tagasi (kaheksa kuu andmetel hinnanguliselt 91,2 miljonit eurot).

Samal teemal

31.00.2019
LISAHOOP: tulumaksuseadus nöörib peale „valel ajal“ sünnitajate ka töölt koondatuid
30.00.2019
Laenuraha riigile: MTA tagastab inimestele 141 miljonit eurot tulumaksu
23.00.2019
Taavi Rõivas | Ratase maksukirves noortele emadele
24.10.2018
Umbes 55 000 inimesel võib tekkida kohustus tulumaksu juurde maksta