Galeriid

ÕL VIDEO JA GALERII | Valgusfestival võlub fantastiliste tulemängudega 

Gitta Riener | Video: Rauno Vahtre, Märt Niidassoo, 19. september 2019, 16:31
Foto: Rauno Vahtre, Märt Niidassoo
Pealinna suurim valgusfestival „Valgus kõnnib“ sai alguse kolmapäeva õhtul Kadrioru pargis. Süüdati üle 6000 küünla ning silmailu pakkus üle kahekümne valgusinstallatsiooni.

Kadriorus ja vanalinnas toimuv kolmepäevane festival pakub lisaks valgusinstallatsioonidele ka muusikaelamusi. Põnevamatest installatsioonidest esitleti kolmapäeva õhtul Madalmaadest pärit mr. Beami muusikalist installatsiooni „Keys of Light“, kus koostöös tehisintellektiga loodi klaveril mängitud teoste põhjal  valgusetendus Kadrioru lossi fassaadil ja seda ümbritsevatel puudel. Erilise valgustehnilise lahendusega oli Läti artistide loodud purskkaevuetendus Kadrioru pargi Luigetiigil.

Festivali direktori Caspar Lootsmanni sõnul toimub suurem muudatus sel aastal vanalinnas, kus festivaliala sisse haaratakse Vabaduse väljak, Harjumägi, Jaani kirik ja lisaks veel palju teisi põnevaid kohti. „Tegelikult saab ilusa ringi peale teha ja väga palju ilusaid installatsioone näha,“ tõdeb Lootsmann.

Neljapäeva õhtul kell 19.00 algab festivali teine päev nii Kadriorus kui ka vanalinnas. Vabaduse väljakul saab näiteks algusega kell 19.30 nautida  videoetendust „Aja Rajad.“

Reedel jäkub festival vaid vanalinnas. Ürituse kavaga saab tutvuda siin.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee