Eesti uudised

Mehele kuuli pähe tulistanud teetööline astub kohtu ette (15)

Siim Randla, 19. september 2019 05:24
SÜNDMUSPAIK: Tulistamine oli Mustakivi sillal.Foto: Urmet Tambre (Twitter)
Prokuratuur saatis kohtu alla teetöölise, kes tulistas mullu augustis Tallinnas Lasnamäel Mustakivi sillal mehele kuuli pähe.

Dmitrile on esitatud süüdistus tapmiskatses. Kuritegu pandi toime ööl vastu eelmise aasta 2. augustit, kui Tallinnas Laagna teel Mustakivi sillal tekkis konflikt kahe võõra mehe vahel. Kahtlustuse järgi tulistas teetööline Dmitri teist meest, kes viidi haiglasse raskes seisundis.

Samal teemal

Teetöölise kaitsja, vandeadvokaat Vladimir Sadekov ütles, et kaitsealune tegutses hädakaitse seisundis.  „Relvaluba antakse selleks, et igaüks võiks oma õigusi kasutada ja hädaolukorras ennast kaitsta,“ on Sadekov varem öelnud.  Tema sõnul on kaitsealune varem karistamata, ta on teinud relvaloaeksami politseis ja tunneb seadust.

Mullu arutas Tallinna ringkonnakohus Sadekovi kaebust  Dmitri vahistamise peale ja jättis ta vahi alla.  Ringkonnakohtule saadetud kaebuses väitis Dmitri, , et tulistas Artjomi rünnaku tõrjumiseks. Pärast tulistamist valis Dmitri ise hädaabinumbri ning kohale kihutasid politsei ja kiirabi, on varasemalt Õhtuleht kirjutanud. Artjom viidi haiglasse ja Dmitri arestimajja.

Õhtulehele teadaolevalt oli tulistaja teetööline aktsiaseltsist Tallinna Teed. „Tegemist on suhteliselt rahuliku mehega. Ta töötab korralikult ja reeglina öösiti. Mis puudutab tema eraelu, siis seda ma kommenteerida ei oska. Seda, et tal relv on, kolleegid teadsid,“ rääkis Dmitri töökaaslane. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee