Maailm

VIDEO | Kiievis ähvardas mees silla õhku lasta 

Toimetas Greete Kõrvits, 18. september 2019 19:28
Krimmist pärit mees lehvitas sillal Ukraina lippu.Foto: НАШ.МАКСІ-ТВ/Kuvatõmmis
Kiievis ähvardas mees üle Dnepri ulatuva silla õhku lasta, vahendavad Unian ja Hromadske. Mees lehvitas silla kohal Ukraina lippu.

Esialgseil andmeil on tegemist 42aastase Krimmi elaniku Oleksii Belkoga, kes oli relvastatud. Autos istunud mees tulistas mitu korda automaatrelvast õhku, teadaolevalt keegi selle tõttu viga ei saanud. Lisaks oli tal enda sõnul kaasas lõhkeainet. Ta ähvardas, et kui keegi talle ligineb, kasutab ta kas relva või laseb silla õhku. Mingeid nõudmisi ta siiski ei esitanud.

Kella poole kaheksa paiku suundusid korrakaitsjad ja pommirühm sillale, et mees sealt minema toimetada. Ta otsustas rahumeelselt alla anda. Kiievi politsei sõnul nad mehe juurest ähvardustele vaatamata siiski mingeid lõhkeaineid ei leidnud. Politsei hinnangul oli mees joobes.

Oleksii Belko kohta liigub esialgu info, et tegemist on sõduriga, kes juba selle aasta juunis jäi vahele lõhkeaine kogumisega, mille ta ise vabatahtlikult loovutas.

Ukraina eriüksuslased sündmuskohal. Foto: AFP/Scanpix

Metroosild üle Dnepri jõe on üks Kiievi olulisemaid liiklussõlmi nii jalakäijate, rongide kui sõidukijuhtide jaoks. Politsei blokeeris ligipääsu sillale.