Meelis LaoFoto: Teet Malsroos
Eesti Ekspress 18. september 2019 11:37
Allilmaga seostatud legendaarne „suhtekorraldaja“, seitse korda atentaadist pääsenud Meelis Lao tunnistab elu avameelseimas intervjuus, et tal on uus missioon hakata Eesti noorusele õpetama, kuidas elus õiget sihti leida.

Augustis mõistis Harju maakohus Meelis Lao, Mark Raul Laanela ja veel mitu inimest süüdi miljoni euro väljapressimises ja vabaduse võtmises ja  Lao karistus asendati 238 tunni üldkasuliku tööga, mille ta peab ära tegema ühe aasta jooksul. Lao sõnul oleks jabur neid tunde sisutada konide korjamise või rohu riisumisega, vaid selle asemel soovib mees enda sõnul teha midagi, millest on ühiskonnale kasu. 

„Paljud noored on läinud valele teele, sest keegi lihtsalt ei räägi neile, mis on elus väärtuslik, mida tähendab autunne, sõprus, ausus, kohusetunne riigi ja vanemate ees, vastutus,“ sõnas Lao ja märkis, et koolisüsteemist väljunud noor ei tea, mida tähendab olla tänapäeval muutuvas maailmas inimene. „Libedale teele sattuda on lihtne, istuvad noored kusagil nurga taga, teevad pläru ja hakkavad teineteisele tõestama, kes on kõvem mees.“

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.