Eesti uudised

MEHE KOHTUVÕITLUS LAPSE EEST: lastekaitsjad tegid kohe selgeks, et isa roll on teisejärguline (106)

Eesti Ekspress, 18. september 2019 08:03
Pilt on illustreerivFoto: Tiit Blaat/ Ekspress Meedia
Kolm aastat käis isa kohtus, et saada lapse emaga võrdne hooldusõigus – asjaga tegeles kokku 14 kohtunikku, mitu lastekaitsetöötajat, köideti tuhandeid lehekülgi dokumente ja aruandeid, isa maksis üüratu summa advokaatidele – ja saigi lõpuks õiguse.

Võimalik, et see on üks Eesti kulukamaid ja mahukamaid kohtuprotsesse laste küsimuses, mida lapse isa kirjeldas kui kurnavat, alandavat ja diskrimineerivat võitlust, kus lastekaitsjad üritasid teda ja lapse ema omavahel tülli ajada.

Kolm kuud pärast lapse sündi ütles naine, et ta ei vaja meest, lubas isal kohtuda lapsega vaid mõned korrad kuus ning teatas, et suhtluskorra määramiseks pöördugu ta kohtusse. Isa sõnul lokkab Eestis eelarvamus, et laps on ema omand ja isa oodaku ukse taga, kuid nüüd on tal lapse emast pigem kahju, sest just selle eelarvamuse pärast oli naisel lootust, et tal on õigus kõike lapsesse puutuvat ainuisikuliselt dikteerida.

Pärast kolm aastat kestnud kohtuskäimist määras kohus lapse isa juurde elama, sest lapse ema oli isa sõnul lastekaitsjate õhutusel korduvalt rikkunud määratud suhtluskorda ja last isast eemal hoidnud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee