Eesti uudised

Abivallavanem ja erukindral sõlmisid kohtus kompromissi (5)

Siim Randla, 18. september 2019 07:51
Urmas RoosimägiFoto: Aldo Luud
Tapa abivallavanem Ene Augasmägi sõlmis Viru maakohtus kompromissi erukindral Urmas Roosimäega, kes volikogu liikmetele saadetud pöördumises olevat väidetavasti tema au teotanud. 

Urmas Roosimägi oli valimisliidu Valgejõgi üks eestvedajaid ja nad olid Tapal võimul, kuni mullu sügisel tagandati opositsiooni. Uus võimukoalitsioon vahetas välja vallavanema ja kinnitas ametisse kaks uut abivallavanemat, kirjutas Virumaa Teataja. Roosimäele uut võimu esindavad persoonid ei meeldinud – oma meelepaha väljendas ta volikogu liikmetele saadetud avalikus kirjas, milles leiduvaid lauseid pidas Ene Augasmägi kohtuhagi vääriliseks. Ta soovis hagis Roosimäe vastu viimase esitatud väidete õigusvastasuse tuvastamist ja ebaõigete andmete ümberlükkamist.

Samal teemal

Asja arutas Viru maakohus. Tänaseks on pooled kompromissi sõlminud ja kohtumäärus on jõustunud.

Roosimägi esindaja vandeadvokaat Erik Lepiksoni sõnul Roosimägi avaldatud väärtushinnangu ebakohasust ega faktiväidete ebaõigsust ei tuvastatud, samuti ei kohustatud Roosimägit avaldatut ümber lükkama. Küll leppisid pooled kokku, et ebaõigete faktiväidete ning ebakohaste väärtushinnangute avaldamine oleks õigusvastane ning Roosimägi kinnitas, et kavatseb selles osas ka tulevikus seadusest kinni pidada, lisas esindaja. 

Kompromissi järgi hoidub Urmas Roosimägi edaspidi  
väärtushinnangute andmisest, ebaõigete faktiväidete ning tsiviilasjaga  seotud ning selle aluseks olevate faktiväidete esitamisest Ene
Augasmägi ja tema tegevuste kohta seonduvalt 
Tapa valla omavalitsuses perioodil 2.01.2013. kuni 6. september 2019.  Seda nii suulises kui kirjalikus vormis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee