Eesti uudised

Eesti pääseb ÜRO julgeolekunõukogule ligi juba oktoobrist (1)

Viljar Voog, 17. september 2019 21:15
VÕIDURÕÕM: Nõnda reageeris president Kersti Kaljulaid Eesti ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks valimisele. Järgmisel nädalal on riigipeal, peaminister Jüri Ratasel ja välisminister Urmas Reinsalul taas New Yorki asja, sest paljud riigid tahavad eestlastega maailmaasju arutada. Välisministeeriumi asekantsler Paul Teesalu on pildil ministri ja presidendi vahel.Foto: JASON SZENES / EPA / SCANPIX

Järgmisel nädalal toimuval ÜRO peaassambleel on Eesti presidendil, pea- ja välisministril ees 40 kohtumist. Eks ikka seetõttu, et uuest aastast on Eesti julgeolekunõukogu mittealaline liige. Tegelikult pääsevad meie diplomaadid julgeolekunõukogu uudistama juba oktoobrist, kui Eestist saab vaatlejaliige.

„See on tavapärasest suurem arv,“ nendib 40 kohtumise kohta välisministeeriumi asekantsler Paul Teesalu. Umbes veerand kohtumistest on teiste nõukogu liikmetega, kuid Eesti eesootav liikmesus toob kaasa ka kaugema tähelepanu. „Mitmed riigid on soovinud kohtumisi, et meiega rääkida ühel või teisel teemal, mis on agendas nende jaoks olulised. Ise oleme ka küsinud mõningaid kohtumisi, kus tunneme, et vaja oleks värsket kõrgetasemelist sissevaadet.“ Viimased kokkusaamised puudutavad teemasid, mis on nõukogu laual kõige sagedamini: Aafrika ja Lähis-Ida.

Addis Abeba kutsub

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.09.2019
Rumeenlastel on ÜRO julgeolekunõukogu koha Eestile kaotamise kohta oma teooria
17.07.2019
Eesti ühines ÜRO Julgeolekunõukogus EL-i riikide Ukraina-avaldusega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee