Eesti uudised

Eesti vabatahtlik Keenias: „Ma tahtsin aidata, aga alati ei saanud.“ 

Karin Sõmer, 17. september 2019, 20:15
„Paljud nendest inimestest, keda ma nägin ja kellega kokku puutusin, polnud kunagi ühtegi valget inimest näinud.“ Vabatahtlik haiglaõde Silvia Teras.Foto: Stanislav Moshkov

„Üks mu arstist õpetaja rääkis oma nõukaaegseid haiglalugusid ja millistes tingimustes nad pidid tööga hakkama saama – opereeriti enam-vähem taskulambivalgel! Ma olin Keenias mingis mõttes samasuguses olukorras – teadsin, mis on õige lahendus, aga mul lihtsalt ei olnud selle elluviimiseks vahendeid. Ja siis ei olnud enam põnev,“ räägib vabatahtlikuks käinud Silvia Teras.

„Mul oli kogu aeg idee vabatahtlikuks minna. Miks just Keenia ja miks just nüüd – see oli tegelikult puhtjuhuslik,“ ütleb Silvia Teras (26). „Kui ma läksin meditsiini õppima, siis ma teadsin, et see sund mul on. Mondo konkurss sattus silma ja siis ma kandideerisin,“ selgitab anesteesiaõena töötav Silvia. Eestlaste asutatud MTÜ Mondo tegeleb spetsialistidest vabatahtlike lähetamisega arengumaadesse. Silvia jaoks polnud Keenia esimene vabatahtlikuprojekt, varem on ta käinud ka Lõuna-Aafrika vabariigis, USAs ja tegelikult ka Eestis.

Millised muljed Keeniast jäid, kuidas üldine eluolu oli? Kas näiteks tolmu oli palju?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. oktoober 2019, 13:56
Eesti vabatahtlik sai Ugandas šoki: „Iga päev nutsin ja naersin! See oli minu uus normaalsus.“
26. veebruar 2019, 14:55
Eesti päikesepaneelid varustavad Birmas peagi elektriga terveid külasid
29. jaanuar 2019, 21:09
Heal järjel Eesti tahab vaest Aafrikat järele aidata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee