Maailm

KOLMIKMÕRV HISPAANIAS: lapsed nägid pealt, kuidas isa nende ema, tädi ja vanaema maha lasi (15)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. september 2019 21:32
45aastane José Luis Abet Lafuente (käeraudades) ahistas oma endist abikaasat ja seejärel tappis ta laste silme ees.Foto: EPA/Scanpix
Loode-Hispaanias toimus esmaspäeva hommikul kolmikmõrv, kui 45aastane mees lasi maha oma eksnaise, tolle õe ja ema. Mehe kaks last nägid autos istudes pealt, kuidas isa nende ema ja lähedased tappis.

Kuritöö toimus Valga linnas esmaspäeva hommikul kui nelja- ja seitsmeaastane laps valmistusid kooli ja lasteaeda minema. Nende 39aastane ema Sandra sättis nad autosse istuma ja lõi masina käima, kui tema eksmees José Luis Abet Lafuente ootamatult auto juurde kõndis, käes väike tulirelv. Ehmunud naine hüüdis appi. Hoolimata sellest, et tema oma lapsed autos istusid, lasi mees Sandra mitme püstolilasuga maha. Kui sündmuspaigale tõttasid naise õde ja ema, nägid lapsed ka pealt, kuidas isa nende tädi ja vanaema mõrvas.

Abet põgenes seejärel sündmuskohalt, mõrvarelva viskas ta jõkke. Hiljem emakoju jõudnud, helistas Abet politseisse ja tunnistas oma teo üles. Korrakaitsjad leidsid päeva lõpuks jõest ka tapmiseks kasutatud relva.

Üks naaber, kes oma aknast kuritegu pealt nägi, jooksis pärast Abeti põgenemist auto juurde ja võttis lapsed oma hoole alla.

Esialgu ei paistnud, et 2018. aastal lahutanud paaril oleks pärast lahkuminekut mingeid silmatorkavaid probleeme, vägivallast teateid polnud, kuid siis selgus, et viimastel päevadel pommitas vihane eksmees naist sõnumitega. Hispaania ajalehe El Mundo teatel süüdistas mees endist abikaasat majast ilma jäämises ning selles, et too ei lasknud tal piisavalt lastega aega veeta. Naise ahistamiseks kasutas ta oma vanema, ammusest suhtest sündinud poja Facebooki kontot.

Kirde-Hispaanias asuvas Valga linnas kuulutas kohalik valitsus välja kolmepäevase leina. Laste eest hoolitseb hetkel nende onu. Alates 2003. aastast on Galicia piirkonnas, milles Valga asub, kaotanud naistevastase vägivalla tõttu elu 60 naist.