Poliitika

Põhiseaduskomisjon toetas poliitilise välireklaami keelu tühistamist (2)

Toimetas Triinu Laan, 17. september 2019 15:49
Foto: Robin Roots
Riigikogu põhiseaduskomisjon saatis tänasel istungil esimesele lugemisele eelnõu, millega tühistatakse valimisagitatsiooni piirang valimispäeval ja poliitilise välireklaami keeld. Valimisrahu peab olema jätkuvalt tagatud hääletusruumides.

Põhiseaduskomisjoni esimees Paul Puustusmaa märkis, et üha rohkem inimesi annab oma hääle eelhääletamise ajal, mil poliitilise agitatsiooni keeldu pole. „Valijatel peaksid olema võrdsed tingimused. Lisaks on valimisreklaam suuresti tänavatelt internetti kolinud ja seda on keeruline piirata,“ ütles Puustusmaa. Ta lisas, et piirangu otstarbekuse on varem küsimuse alla seadnud ka õiguskantsler.

Samal teemal

Komisjoni liige Hanno Pevkur tõstatas küsimuse hääletusruumi mõistest. „Arvestades, et valimised on kolinud ka näiteks kaubanduskeskustesse, on kindla ruumi mõiste seaduse vaates hägustunud. Segaduste vältimiseks tuleb anda selge vastus, kas agitatsioon on keelatud sellisel juhul terves hoones või ei ole tulevikus agitatsioonile üldse piiranguid. Teadlikult uue halli ala loomist ei saa toetada,“ ütles Pevkur.

Istungil osalesid justiitsminister Raivo Aeg ja justiitsministeeriumi avaliku õiguse talituse nõunik.

Komisjon otsustas saata valitsuse algatatud Euroopa Parlamendi valimise seaduse, kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse, Riigikogu valimise seaduse, rahvahääletuse seaduse ja karistusseadustiku muutmise seaduse (valimispäeval valimisagitatsiooni piirangu ja välireklaami keelu kaotamine) eelnõu (51 SE) Riigikogu täiskogu istungile esimesele lugemisele 25. septembril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee