Maailm

EBATAVALINE: militaaroksjonil müüakse Adolf Hitleri elukaaslase Eva Brauni aluspükse (28)

Toimetas Aadu Hiietamm, 18. september 2019 13:00
Eva Brauni aluspüksid.Foto: Humbert & Ellis LTD
Inglismaal Towcesteris paneb oksjonimaja Humbert & Ellis neljapäeval toimuval rahvusvahelisel militaaresemete oksjonil müüki Natsi-Saksamaa juhi Adolf Hitleri elukaaslase Eva Brauni siidist aluspüksid ja öösärgi, vahendab Ilta-Sanomat. 

Oksjonimaja usub, et 300 naelsterlingi suuruse alghinnaga müüki pandud aluspükste hind tõuseb vähemalt 800 naelsterlingini. Sama palju raha loodetakse saada ka öösärgi eest. Oksjonimaja teatel kuulusid Eva Brauni aluspüksid ja öösärk seni ühte Euroopa erakogusse. Etiketi järgi on aluspüksid valmistanud Baierimaa firma Bemberg 1944. aastal. 

Eva Brauni öösärk.Foto: Humbert & Ellis LTD

Oksjonimaja omaniku Jonathan Humberti sõnul on Eva Brauni aluspüksid ja öösärk tõenäoliselt kõige ebatavalisemad esemed, mida ta on pannud müüki rahvusvahelisel militaaresemete oksjonil. Lisaks läheb veel müüki Eva Brauni raamitud foto, mida Adolf Hitler väidetavalt hoidis oma Berliini korteris.

Eva Brauni raamitud foto.Foto: Humbert & Ellis LTD

Samal teemal

Ilta-Sanomat meenutab, et 2016. aastal tõusis Eva Brauni aluspükste hind Inglismaal  Philip Serrell Auctioneersi korraldatud oksjonil 2900 naelsterlingini. 

Adolf Hitler tutvus Münchenist pärit Eva Brauniga 1929. aastal oma ihufotograafi Heinrich Hoffmanni juures. Eva töötas seal assistendina. Adolf oli siis 40- ja Eva 17aastane. Eva kaasaegsed on öelnud, et tütarlaps tahtis juba varases nooruses tähelepanu keskmes olla. Paraku suhtus Adolf Hitler Eva Brauni esialgu jahedalt. Pettunud Eva üritas endalt kaks korda, 1932. ja 1935. aastal, koguni elu võtta. Esimesel korral tulistas Eva püstolist kaela ja teisel neelas mitu peotäit unerohutablette. Ta leiti aga õigel ajal ja päästeti. Alles pärast teist enesetapukatset kutsus Adolf Hitler Eva Brauni oma Berghofi residentsi. Hitler nimetas ta erasekretäriks. 

Eva Braun ja Adolf Hitler. Foto on tehtud 1942. aastal. Foto: Akg-images/Scanpix

Loodetud abielusadamasse jõudis  Eva Braun alles 29. aprillil 1945, kui Berliini langemiseni Nõukogude vägede kätte olid jäänud loetud päevad. Abielu sõlmiti diktaatori maa-aluses punkri kõnelustetoas. Grammofonilt tuli Eva Brauni lemmiklaul “Blutrose Rosen”.  Päev pärast abielu sõlmimist võtsid Adolf ja Eva Hitler endalt elu. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee