Eesti uudised

Hiidlasi kutsutakse tuulepargi vastu võitlema (24)

Toimetas Triinu Laan, 17. september 2019 11:29
Foto: Teet Malsroos
Hiiumaal Ristna poolsaarel Surfparadiisi pidav Paap Kõlar kutsub hiidlasi kolmapäeva pärastlõunal Kärdlasse meeleavaldusele riigifirma Enefit Green plaani vastu rajada Hiiumaast 12 km kaugusele enam kui saja tuulegeneraatoriga meretuulepark.

"Hiidlased ja saare külastajad ei lepi iialgi tuuletööstusega Hiiumaal ja selle rannikumeres ning nad on seda piisavalt selgelt ja massiliselt väljendanud juba kümme aastat tagasi," kirjutas Kõlar avalikus pöördumises Enefit Greenile.

Kõlar kinnitab, et avalikul arutelul Kärdlas 18. septembril ei saa olla Enefit Greeni jaoks positiivseid tagajärgi, kuna vastavalt kehtivale riigikohtu lahendile Hiiu merealade planeering tuuletööstust ei sisalda.

Loode-Eesti rannikumerre Hiiumaa külje alla hakati hiidtuuleparki kavandama aastast 2006 ning kohalikud on  tuulepargi rajamise vastu protestinud juba enam kui 10 aastat. 

Kodanikuliikumise Võitlus Tuuleveskitega seekordne protestimiiting algab 18. septembril kell 15.30 Kärdla kultuurikeskuse ees.

Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte Enefit Green esitas Loode-Eesti rannikumere tuulepargi täiendatud keskkonnamõjude hindamise avaliku väljapaneku, mille järgi plaanitakse Hiiumaa lähistele kuni 1100megavatist meretuuleparki.

Kavandatav tuulikute arv on 107 kuni 182, olenevalt tuuliku nimivõimsusest. Tuulikute omavaheline kaugus on umbes kilomeeter ning tuulepargi asukohaks on arendaja valinud Hiiumaa rannikust 12 kilomeetri kaugusel asuvad merealad. 

Samal teemal

13.09.2019
Ave Alavainu | Hiidlased hüüavad appi – suurusehullustuses kavandatakse tuuleparki
25.06.2019
Eesti Energia hakkab uurima Läänemaale tuulepargi rajamise võimalusi
29.05.2018
Eesti Energia ostab Nelja Energia ligi poole miljardi euro eest
07.08.2017
Hiidlased tuulepargi vastu: “Miks me peame Hiiumaaga riskima?”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee