Eesti uudised

Kalle Laanet EKRE relva- ja laskmislembusest: noori kutsutakse anarhiale! (113)

Toimetas Marvel Riik, 17. september 2019 10:59
Kalle Laanet.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
Riigikogu riigikaitse komisjoni liikme Kalle Laanet hinnangul ei  tegutse tema ametikaaslane Ruuben Kaalep riigi huvidest, kui propageerib noortele relvi ja nendest laskmist. „Palun, et riigikogu juhatus hindaks Ruuben Kaalepi käitumist riigikogu eetikakoodeksi valguses,“ ütles endine siseminister ja Lääne prefekt kirjas riigikogu spiikrile.

Laaneti palve lähtub sellest, et riigikogulane peaks oma tegevuses juhinduma riigi huvidest, mitte kutsuma üles vägivallale, vihkamisele ja seadusetusele. „Lähtuvalt telesaates „Pealtnägija“ näidatust on alust väita, et EKRE noorteorganisatsiooni Sinine Äratus kutsub noori anarhiale, õhutab rahvuste vahelist vaenu ning võtab riigikaitset kui noortekamba lustlikku ajaveetmist relvade seltsis,“ märkis endine politseiametnik. „Alaealiste poseerimine tulirelvade ja pesapallikurikatega ning mõne rahvusgrupi suhtes hirmutavate ja vägivaldsete üleskutsete levitamine on häiriv ja seda ei saa kuidagi tolereerida.“

Samal teemal

Ühtlasi tunnustab Laanet kirjas noori, kes panustavad riigikaitsesse läbi elukutseliste organisatsioonide nagu seda on Kaitseliit, Noorkotkad või Naiskodukaitse. „Nendes organisatsioonides toimub professionaalne isamaaline kasvatus ja õpetatakse, kuidas oma kodanikuoskusi arendada selliselt, et vajadusel parimal moel sobituda Eesti riigikaitse ja meie liitlaste kaitsejõudude võrgustikega,“ lisas Laanet.

Kolmapäevane „Pealtnägija“ rääkis EKRE noorteorganisatsiooni Sinine Äratus relva- ja laskelembusest. Saates selgitas Sinise Äratuse asutaja ja riigikogu liige Ruuben Kaalep, et lasketiirus käiakse seetõttu, et laskmist ja relvakäsitlemist peetakse vajalikuks oskuseks, mida tuleb arendada. „Kunagi ei tea, millal tuleb vajadusel Eestist, või ennast, oma lähedasi ja perekonda relvaga kaitsta,“ selgitas Kaalep saates.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee