Maailm

KAITSEB KÕIGE EEST: tšetšeenid on tänulikud, et riigipea Kadõrov võitleb nõidadega (4)

Toimetas Aare Kartau, 17. september 2019, 10:54
Tšetšeeni Vabariigi juht Ramzan Kadõrov.Foto: AP/Scanpix
Tšetšeenia elanikud on sotsiaalmeedia kaudu avaldanud tänumeelt riigi juhile Ramzan Kadõrovile, kuna too võitleb nende nimel nõidade ja maagidega, vahendab CrimeRussia.

11. septembril avaldati Tšetšeenias telesaade hiljaaegu Nadteretšnõi rajoonist kinnipeetud naisest, keda süüdistatakse nõiakunstis. Ametivõimude andmetel tegutses kohalik Sekinat Ibragimova nõidustega viimased kuus aastat. Eaka naise kodust leiti tabalukke, võtmeid, segaste kritseldustega pabereid, kalmistu mulda ning inimeste fotosid koos nende soovide ja nimedega. Politsei sõnul on need esemed nõidade tavapäraseks töövahendiks. Ametivõimude ning vaimulike mõjutusel tunnistas Ibragimova oma teod kaamera ees üles: „Ma olin valel teel. Ärge küsige mult enamat.“

Videoloo autorid tähtsustasid ka Tšetšeenia juhi Ramzan Kadõrovi rolli nõia tabamises. „Ramzan Kadõrovi initsiatiivil on juba mitmeid aastaid nõidadele haaranguid tehtud,“ väitis telesaate juht.

Paljud tšetšeenid olid nõia avastamise üle õnnelikud ning avaldasid Facebookis Kadõrovile tänu. „Vot see on õige. Hästi tehtud Ramzan,“ ja „Nõiad on paljude perekondade hädade ja õnnetuste põhjuseks,“ on vaid mõned näited tšetšeenide kommentaaridest. Tšetšeenide sõnul kaitseb riigipea Kadõrov neid „kõigi vaenlaste eest, nii avalikult kui ka varjatult“.  Muidugi oli ka pahaseid kommenteerijaid, kes pidasid sellist nõiajahti keskaegseks jaburuseks.

Samal teemal

27. juuli 2019, 08:01
USKUMATU: Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov tulistas ülekuulatavat
12. oktoober 2018, 11:26
FOTO | Vaata, millise auto kinkis Tšetšeenia president Kadõrov MMA-võitlejale Nurmagomedovile!
26. veebruar 2018, 16:56
Kadõrov võrdles Läti seimi mopsikesega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee