Foto: Kaspar Pokk / Kanal2
Maailm
17. september 2019 07:43

Kurjategijate Euroopa kõrgliigasse tikkunud eestlased lähevad Leedus kohtu alla (1)

Mõjuka tellimusmõrva sooritanud eestlased on esimesed, kes kevadel tabatud suurest kuritegelikust võrgustikust kohtu alla lähevad.

Tänavu mais murdsid Hispaania eriüksuslased maha Sergejus Bėglikase ukse. Rahvusvahelise uurimise käigus tekkinud kahtluste alusel rünnati aastaid tegutsenud organiseeritud kuritegevuse tuumikut ja samal ajal laksasid käerauad ka ümber ühe eestlase käte.

2015. aasta 6. novembril tapeti püstolilasuga Deimantas Bugavičius, keda peeti Leedu kuritegeliku maailma liidriks ja kelle tapjateks oli kaks eestlasest palgamõrvarit – Arle Grabbi ja Hans-Erik Ehvert – kes samuti kohtu alla lähevad.

Grabbi ja Ehverti sooritatud mõrv, mis esialgu näis eraldiseisva sündmusena, asetus laiemasse konteksti ja selgus, et see on osa suuremast võimuvõitlusest Euroopa kuritegeliku eliidi hulgas ja Leedu kuritegelike grupeeringute vahel. Pärast põhjalikku uurimist panid Europoli ametnikud pidurit ühe Marbella grupeeringu suurejoonelisele narkokaubandusele ja relvaveole, mille uurimine paljastas, et üle Euroopa laiunud kriminaalse võrgustikuga on seotud neli eestlast.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.