Niina Neglason.Foto: LAURA OKS
Siim Randla 14. september 2019 19:48
Prokuratuur saatis kohtu alla Jõhvi volikogu endise esimehe Niina Neglasoni süüdistatuna altkäemaksu võtmises ja toimingupiirangu rikkumises: ta hääletas volikogu istungil Jõhvis hooldekeskuse hoone tühjalt seisvate ruumide OÜ-le Corrigo rendile andmise poolt, tehes ise samal ajal töötukassale sama ettevõtte alt töövõimeekspertiise. 

Jõhvi volikogus oli hääletus 2017. aasta oktoobris. „Toimingupiirangu rikkumiseks loetakse minu hääletust volikogu istungil. Olin OÜs Corrigo tööl tähtajalise käsunduslepinguga, tehes töövõimeekspertiise,“ rääkis Neglason Õhtulehele. Tema sõnul soovis OÜ Corrigo rendile võtta sihtasutuse Jõhvi Hooldekeskus ruume (ca 400 ruutmeetrit), mis olid seisnud tühjalt 17 aastat, kuna ühtegi soovijat sellele pinnale ei olnud. 

„Esialgne plaan oli anda need tasuta kasutusse, sest rentija pidi need remontima täielikult oma vahenditega. Majanduskomisjon soovitas aga renditasu üks euro ruutmeetri kohta,“ selgitas Neglason. „See ongi üheks süüdistuse aluseks, et töötades OÜs Corrigo, oli minul, käsunduslepingu alusel töötajal, majanduslik huvi,“ kinnitas ta. „Eriti tobe on see, et seaduses võetakse aluseks ebamäärane kvantitatiivne hinnang, st vald oleks iga kuu saanud renditasu ning kümne aasta lõikes oleks see olnud 48 000 eurot. Seda võetakse aluseks ka minu toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses – summa ületab 40 000 eurot.“ 

 Altkäemaksusüüdistus käsitleb mitut  episoodi. „Süüdistuse arvates oleksid lisatööd/ tükitood tegevad arstid 1,6 aasta jooksul pidanud omavahel kogu töö võrdselt jagama, kõigile ühepalju. Kuna minul oli rohkem,  olin eelistatud,“ märkis  Niina Neglason, kelle sõnul pole arvesse võetud seda, et  arstid on tulnud tööle erinevatel aegadel ja nende põhitöökoormus on erinev. 

 „2014 aastal vormistamise minu ämma hooldusravile tähtajatu lepinguga ja leppisime kokku, et meie ei vaheta hooldusasutust. Ta on püsiv klient  ja kui tema tervis ei halvene, siis hinnatõusu ei tule. Minu ämma võrreldi umbes samal ajal saabunud teise patsiendiga, kellele on rakendatud 1.01.2017 tulnud hinnatõus. Võrdluseks ei võetud hoolduslehti, mis kajastavad tervislikku seisundit, vaid ainult leping, mis ei näita mitte midagi. On võrreldud eneseteenindusega hakkamasaavat  ja praktiliselt voodihaiget patsienti,“ tõi Neglason välja veel ühe altkäemaksu väidetava episoodi.

Jõhvi hooldekeskus.  Foto: Erakogu