Eesti uudised

Vahele jäänud transpordiettevõtte juht: teekasutustasu on ahistamine

IGA KUUES JÄTAB MAKSMATA: teekasutustasust saamata jääv tulu ulatub miljonitesse (3)

Henry Linnard, Margus Järv, 16. september 2019 20:10
MAKSMATA: Õhtuleht vaatles kolmel päeval Tallinna ringteel ja sadamas liiklevaid veokeid ning lõi maanteeameti kodulehel sisse nende registreerimisnumbrid. 92 kontrollitud veokist oli teekasutustasu maksmata 15 veokil. Foto: Erakogu

Õhtulehe vaatlus näitab, et Eestis alles teist aastat kehtiva teekasutustasu jätab maksmata iga kuues veokijuht. Maksu- ja tolliameti analüüs ütleb, et meie avalikel teedel sõitmise eest on alati tasutud 68 protsendil ja kunagi ei maksa 9 protsenti veokitest. Kokku võib riigil nii saamata jääda ligi kaks miljonit eurot aastas.

Teekasutustasu maksmise kontrollimine on imelihtne – löö veoki registreerimisnumber sisse maanteeameti veebilehele ja näedki, kellel on tasutud ja kellel mitte. Aastamaks algab 500 eurost, ent sõltuvalt sõiduki massist ja heitgaasiklassist ulatub kuni 1300 euroni. Päeva kaupa tasudes tuleb välja käia kuni 12 eurot.

Kuulu järgi paljud veokid seda maksu ei tasu, sest maanteekontrollid on harvad. Selle kontrollimiseks fikseerisime augusti kolmel päeval Tallinna ringteel ja sadamas sõitnud veokite registreerimisnumbrid. Andmebaasi sisestatud 92 auto numbrist selgus, et neist 15 oligi teekasutusmaks tasumata. Välismaised autosid oli neist viis, Eesti omasid kümme.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.07.2019
Õiguskantsler: kraanalt ei tohi võtta teekasutustasu
11.10.2018
Faktikontroll: kas Eesti kõrgem bensiiniaktsiis on Lätis kompenseeritud automaksuga?
11.07.2018
Riigiametid pakuvad rekajuhtidele teekasutustasu maksmiseks SuperAlko poodi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee