Seisukoht

Seisukoht | Kummardus noorsportlasele 

Deivil Tserp, spordireporter, 16. september 2019, 19:04
Foto: MATI HIIS
Parem on vaadata tõele näkku, kui petta ennast ja inimesi, kes sinust hoolivad. Tippspordis tuleb niisugune mõttemaailm ainult kasuks.

Paraku kipuvad paljud meie atleedid oma vigastusi ja haigusi varjama. Nii satuvad nad pimedates internetiavarustes vihast vahutavate anonüümsete kommentaatorite sihtmärkideks ja kogevad pahatihti ebaõiglast kriitikat.

Teen sügava kummarduse noorele vasaraheitjale Anna Maria Orelile, kes teatab sotsiaalmeedias nii kordaminekutest kui ka tagasilöökidest. Kevadel püstitas 22aastane kergejõustiklane Eesti rekordi ja kiikas lootusrikkalt lähitulevikku. Tundus, et MM-normi alistamine on pigem vormistamise küsimus. Kahjuks hakkas ta ühtäkki vähikäiku tegema.

Esmaspäeval kirjutas Orel Facebookis, et teda kimbutas mononukleoos. „See periood oli minu jaoks vaimselt erakordselt raske, sest peale väsimuse ei viidanud midagi muud sellisele raskele haigusele. Keha ei teinud minuga üldse koostööd ja vasar ei lennanud. Algul arvasime, et probleemiks oli ületreening,“ selgitas sportlane oodatust kehvemaid tulemusi.

MMile pääsemisest jäi Orelil puudu vaid kukesamm. Võime aimata, millised on tema tegelikud võimed. Küllap sooritab piiga järgmisel suvel uue arenguhüppe ja jõuab Tokyo olümpiamängudele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee