Maailm

Boris Johnson võrdles end superkangelase Hulkiga (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 16. september 2019, 19:47
Roheline kangelane Hulk on näitleja Mark Ruffalo sõnul küll tugev, ent üksinda vaid hävitavaks jõuks.Foto: Reuters/Scanpix
Intervjuus Daily Mailiga võrdles Suurbritannia peaminister Boris Johnson end „Tasujate“ filmikangelase Hulkiga ning lisas, et võib-olla ta hoopis eirab Suurbritannia uut seadust, mis kohustab teda peagi Euroopa Liidult Brexiti jaoks ajapikendust paluma.

Suurbritannia parlamendi alamkoda hääletas enne töö ajutist peatumist (mida nõudis Johnson) eelnõu poolt, mille kohaselt ei lahku Suurbritannia EList hetkel planeeritud päeval – 31. oktoobril – kui EL ja Suurbritannia pole 19. oktoobriks omavahel lahkumislepet sõlminud. Eelnõu kohustab peaministrit paluma ELilt ajapikendust 2020. aasta 31. jaanuarini. Kui ta seda ei tee, rikub ta sisuliselt seadust.

Johnson aga sõnas oma usutluses, et kaalub eelnõu hääletuse eiramist. „Mida vihasemaks Hulk läheb, seda tugevamaks Hulk muutub,“ naljatas peaminister.

Briti peaminister Boris Johnson võrdles end Hämmastava Hulkiga.Foto: Reuters/Scanpix

Johnsonil peaks juba esmaspäeval toimuma kohtumine Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga. Johnson on enesekindel, et suudab ELilt hea Brexiti diili välja nõuda ning ei pea seega seadust üldse rikkumagi. Lisaks pidi ta kohtuma Luxembourgi peaministri Xavier Betteliga, kuid ühisele pressikonverentsile ta ei jõudnud ning Bettel, kes tema tühja poodiumi esitles, vastas ajakirjanike küsimustele üksi.

Xavier Bettel andis pressikonverentsi üksinda.Foto: Reuters/Scanpix

Mida arvab võrdlusest aga ameerika näitleja Mark Ruffalo, kes „Tasujate“ filmisarjas Hulki mängib? Tema sellega päris nõus pole, kommenteerides, et Boris Johnsonil läks meelest, et Hulk võitleb ainult kogu terviku, mitte üksikisiku hüvangu heaks. „Vihane ja tugev võib tähendada ka rumalat ja hävitavat,“ kirjutas Ruffalo Twitteris. „Hulk töötab kõige paremini koostöös tiimiga ning on üksinda täielik häving. Pealegi... tal on alati olemas Dr Banner oma teaduse ja mõistusega.“ (Hulk on paratamatu osa Dr Banneri tegelasest, kes aga n-ö tavaolukorras, mitte Hulkina, on rahulik teadlane.)

Samal teemal

8. september 2019, 18:49
Briti parlament on sõjakäigul Brexiti ja peaminister Johnsoni vastu
5. september 2019, 21:51
Boris Johnsoni vend loobub nii ministriametist kui parlamendikohast
5. september 2019, 00:03
Kaks kaotust Johnsonile: Brexiti edasilükkamise eelnõu läks parlamendi alamkojas läbi, erakorralisi valimisi ei tule
2. september 2019, 15:00
Tants Brexiti ümber kogub enneolematut hoogu, lõhed süvenevad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee