Maailm

KÕHE! Spotify hakkab püsivalt klientide asukohal silma peal hoidma (9)

Delfi, 16. september 2019 12:51
SpotifyFoto: Robin Roots
Muusika voogedastusettevõte Spotify teatas, et hakkab kasutajate asukohta GPSi abil jälgima, eesmärgiks välja selgitada inimesed, kes kuuluvad perepakettidesse, kuid tegelikult pered ei ole.

Spotify pakub oma premium teenust üksikisikutele 6,99 euro eest kuus ja perepaketti (kuni kuus inimest) 10,99 euro eest kuus ning nii mõnedki sõprade rühmad, kes soovivad muusikat odavamalt kuulata, on kamba peale võtnud perepaketi. Mida nad aga suure tõenäosusega ei tea, on see, et Spotify nõuab oma kasutajatingimustes, et need kuus inimest elaksid samal aadressil ja nüüd plaanib firma hakata seda aktiivselt GPSi abil kontrollima ja jõulisemalt tegelema sellega, et mitte- pered enam perepaketti kasutada ei saaks.

Mitmed organisatsioonid on juba välja toonud, et privaatsuse seisukohast on tegemist murekohaga, kuna võimaldab Spotifyl jälgida näiteks lapsi, kes kasutajatingimuste kohaselt võivad vabalt perepaketi liikmed olla. Lisaks ei võimaldaks selline jälgimine näiteks perepaketti kasutada inimestel, kes tegelikult on pere ning Spotify ei ole täpsustanud, mis saaks sellisel juhul näiteks peredest, kus vanemad on lahutatud, inimestest, kes on tihti tööreisidel või tudengitest, kes õpivad kodust eemal.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.