Maailm

Lõuna-Korea meedia: Kim Jong-un kutsus Donald Trumpi endale Pyongyangi külla (11)

Toimetas Aare Kartau, 16. september 2019 12:23
Donald Trump ja Kim Jong-un kohtumisel Põhja- ja Lõuna Korea piirialal.Foto: Reuters/Scanpix
Lõuna-Korea ajalehe väitel kutsus Põhja-Korea juht Kim Jong-un augustis kirja teel USA president Donald Trumpi Pyongyangi külastama, vahendab The Guardian.

Esmaspäeval Lõuna-Korea ajalehes avaldatud info puhul viidati diplomaatilistele allikatele. Ajalehe Joongang Ilbo info kohaselt avaldas Kim augusti kolmandal nädalal Trumpile saadetud kirjas soovi USA riigipeaga taas kokku saada. Sel korral Põhja-Korea pealinnas.

Kõnealune kiri, mille Kim Trumpile saatis, oli augustis juba teine USA presidendile saadetud läkitus. Esimesest sõnumist teatas Trump 9. augustil, väites, et sai Kimilt kolme lehekülje pikkuse „väga ilusa kirja“. Valge Maja ega USA välisministeerium ei soostunud vastama, kas väited Kimi küllakutse kohta on tõesed või mitte. 

Trump ja Kim on eelmise aasta juunist saati kohtunud kolmel korral, et arutada Põhja-Korea raketi- ja tuumaprogrammi puudutavate kriiside lahendamist, ent olulisi edusamme ei ole saavutatud. Trump on varem öelnud, et on nõus selle aastanumbri sees Kimiga taaskord kohtuma. 

Samal teemal

30.05.2019
ÜLLATUS: Donald Trump astus esimese USA presidendina Põhja-Korea pinnale
01.02.2019
Trump: „Kim Jong-un on tõeline juht!“
01.02.2019
TRUMPI MUST PÄEV: kohtumine Kimiga lõppes tulemusteta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee