Maailm

VAHVA ETTEVÕTMINE: Londoni metroojaama reklaamid asendati kassiplakatitega (5)

Toimetas Aare Kartau, 16. september 2019 10:38
Foto: Reuters/Scanpix
Koertega reisijad poeavad olema Clapham Common Tube'i metroojaamas viibides ettevaatlikud, sest fotod kassidest on vallutanud kõik sealsed reklaampinnad, teatab CNN.

Hiiglaslikud kassiplakatid on Londoni metroojaamas kõikjal. Puurivad kassipilgud jälgivad mööduvaid reisijaid, kes rongile kiirustavad. Siiski pole kassiplakatid Clapham Common Tube'i metroojaamas vaid silmailuks, vaid täidavad tähtsamat eesmärki. Projekti Citizens Advertising Takeover Service (CATS) korraldas sõpradest koosnev rühmitus Glimpse endi sõnul selleks, et näidata, kuidas on võimalik loomingulisust kasutada ka heategevuslikul otstarbel.

„Me üritasime kujutada ette maailma, kus avalikud kohad tekitavad inimeses heaolutunnet,“ teatas Glimpse'i asutaja James Turner. „Selle asemel, et reklaamidega midagi ostma suunata, palume inimestel mõelda selle üle, mis on elus tähtis. Selleks ei pea olema kassid, ent tõenäoliselt pole see ka midagi, mida saab poest osta.“

Foto: PA Pictures/Scanpix

Tegu on rahva poolt rahastatud kampaaniaga – et metroojaama kõik kommertsreklaamid eemaldada ja kassipiltidega asendada, kogusid korraldajad annetustena kokku üle 20 000 inglise naela. Erinevaid tooteid ja teenuseid reklaamivad plakatid asendati kahes varjupaigas elavate kasside fotodega. Varjupaigad loodavad, et projekti abil leiavad mitmed loomad uue kodu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee