Krimi

Narva tulistaja jääb kohtu otsusel kuni kaheks kuuks vahi alla (20)

Toimetas Triinu Laan, Johanna-Kadri Kuusk, 18. september 2019, 10:16
Foto: Robin Roots
Esmaspäeval Narvas oma tuttavat tulistanud mees jääb Viru maakohtu otsusega kuni kaheks kuuks vahi alla. Mees oli pärast tulistamist põgenenud sündmuskohalt, kuid peeti kinni vaid mõned tunnid hiljem.

16. septembril kell 9.10 laekus politseile info Narvas Kangelaste prospektil toimunud tulistamise kohta. Selle tagajärjel sai vigastada 30aastane mees. Kannatanule osutati sündmuskohal esmaabi ja toimetati haiglasse. Tulistaja põgenes sündmuskohalt.

Politsei käivitas mastaapse operatsiooni, kuhu kaasati patrullid, kiirreageerijad ja jäljekoer. Kolme tunniga pidas politsei Narvas Uusküla tänaval kinni 49aastase mehe, kes kahtlustuse kohaselt tulistas korduvalt kannatanu suunas.

Juhtumi asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb tapmiskatset.

Narva politseijaoskonna juht Sergei Andrejev ütles, et praegu teadaolevalt on tulistaja ja kannatanu omavahel tuttavad ning juhtunu motiiv on isiklik.

Viru Ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Günter Kooviti sõnul oli rünnak suunatud konkreetse kannatanu vastu. „Juhtumi asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb tapmiskatset. Juhtumi kõiki üksikasju ei saa praegusel hetkel uurimise huvides avaldada, kuid neid arvestades taotleb prokuratuur kohtus kahtlustatava vahistamist,“ lisas vanemprokurör.

Viru Ringkonnaprokuratuur taotles teisipäeval kohtult kahtlustatava mehe vahistamist. Ringkonnaprokurör Jaanika Kõrgmaa sõnul on kahtlustatav varem kriminaalkorras karistatud. „Tulistades tulirelvast tänaval korduvalt kannatanu suunas oli tegelikult ohtu seatud ka teiste sellel ajal tänaval viibinud isikute tervis, elu ja vara. Seetõttu on kahtlustatava vahistamine vältimatult vajalik, sest ühegi kergema tõkendi kohaldamisega peale vahistamise pole võimalik välistada ega minimeerida uute isikuvastaste kuritegude toimepanemise ohtu. Samuti on alust arvata, et vabaduses viibides võib kahtlustatav asuda kriminaalmenetlusest eelseisva võimaliku karistuse hirmus kõrvale hoiduma ja lahkuda Eesti Vabariigist ning siia mitte tagasi pöörduda,“ lisas prokurör Kõrgmaa.

Viru Maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning võttis kahtlustatava kuni kaheks kuuks vahi alla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee