Eesti uudised

Riigiprokuratuur tegi Tarandi suhtes otsuse, Vooglaid läks seda kohtusse vaidlustama (35)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 16. september 2019, 08:49
Varro VooglaidFoto: Teet Malsroos
Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) pöördus määruskaebusega Tallinna ringkonnakohtu poole, et vaidlustada riigiprokuratuuri otsus mitte alustada Indrek Tarandi suhtes kriminaalmenetlust.

Kaebuse kohaselt ei ole põhjendatud riigiprokuratuuri seisukoht, nagu poleks tõendatud Tarandi poolt kuriteo toimepanemine SAPTK vara omastamise näol. Eriliselt on kaebuses pööratud tähelepanu riigiprokuratuuri seisukohale, nagu ei oleks Tarandi poolt 2000 euro ulatuses SAPTK vara omastamine piisavalt manifesteeritud ja nagu oleks vastava tahte väljendamine ERRi portaalis avaldatud artiklis käsitletav pelga kalambuuri ehk vaimuka naljana.

Samal teemal

“Kaebaja on korduvalt tõendanud, et Indrek Tarand on nii meilides kui ka avalikuse poole pöördudes korduvalt manifitseerinud, et ta soovib ja peab talle topelt ülekantud raha endale ja muudab endale kuuluvaks ning jätab senise omaniku (SAPTK) talle kuulunud rahast kestvalt ilma. Avalikusele suunatud pöördumiste põhjal saab iga kõrvalseisja ja objektiivne vaatleja järeldada, et Indrek Tarand soovib ka edaspidi SAPTK poolt ülekantud raha omanikuna käituda,” seisab 14. septembril esitatud kaebuses.

SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaidi sõnul vaidlustatakse riigiprokuratuuri otsus, kuna selle põhjendustega on võimatu nõustuda.

Toompeal EKRE rändeleppe vastasel meeleavaldusel poliitik Indrek Tarandiga rüselenud Meelis Osa ja Mart Rieberg kandsid annetajate toel endisele eurosaadikule üle 2000 eurot, mis kohtuotsusega neile kohustuseks pandi. Annetatud raha kanti Tarandile SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) vahendusel. Kohtupaberite järgi tuli aga ka Osal ja Reibergil endal tasuda Tarandile tekitatud kahju ja menetluskulude eest 2000 eurot. Kuna SAPTK küsimise peale Tarandilt annetusraha tagasi ei saanud, otsiti abi prokuratuurilt.

35 KOMMENTAARI

õ
18. september 2019, 21:01
Õpetussõnad 18:11 Rikka varandus on tema tugev linn ja ta enese kujutluses kõrge müüri sarnane. 12 Enne langust läheb inimese süda ülbeks, aga enne au on alandus.
a
Anna raha! 18. september 2019, 08:58
Kas mina saaks ka ühegi kingituse ülekandena.??
Loe kõiki (35)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee