Eesti uudised

Otepää nagistab maanteeametiga: uue keskväljaku projekt teemeestele ei sobi 

Asso Ladva, 15. september 2019 20:27
VAIDLUSED EHITUSTÖID EI SEGA: Otepää vallavanema Kaido Tambergi sõnul saavad suuremad tööd talvepealinna keskväljakul tehtud selle aasta sees, lõplikult valmib väljak kevadel.Foto: Monika Otrokova / Otepää vallavalitsus

„Peamine põhjus on selles, et me väljaku ehitamise käigus teeme üht-teist ka riigi maanteele. Ikka raha, igaüks tirib tekki enda poole,“ selgitab Otepää vallavanem Kaido Tamberg, miks nad pole senini saanud maanteeametilt kooskõlastust keskväljaku uuendamise projektile.

Lahkhelid läksid isegi nii tõsiseks, et maanteeamet esitas vallale ultimaatumi – kui puudusi projektis ei kõrvaldata, siis minnakse asjaga kohtusse.

„Peab siiski järeldama, et nii tee-ehitusprojekt kui ka veevarustuse projekt vajavad parandamist ja täiendamist tervikuna,“ kirjutab Otepää vallavalitsusele maanteeameti taristu teenuste osakonna juhataja Marten Leiten. „Maanteeamet on korduvalt teavitanud, et sademevete lahendus on otseselt seotud teede ja platside lahendusega ning palunud erinevad projekti osad omavahel ühitada.“ Veel nimetab maanteeamet kirjas, et Otepää projekteeritud künnised ei vasta riigiteedel kehtestatud nõuetele ning järgneb veel päris pikk nimekiri väiksematest puudustest nii projektis endas kui ka selle vormistamises.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee