Poliitika

Ministeerium: PRIA Tartust äraminek on mõeldamatu (15)

Toimetas Marvel Riik, 14. september 2019 19:21
Maaeluministeerium Tallinna vanalinnas.Foto: Hendrik Osula / Ekspress Meedia
Maaeluministeerium on riigihalduse ministrile saatnud kirja, milles nimeldab PRIA terviklikult Tartust välja kolimist mõeldamatuks. „PRIA teenistujate arv on 2016. aastast vähenenud 382-lt teenistujalt 332-ni ning seda Tartus asuva peakontori arvelt,“ märkis maaelumininster Mart Järvik.

Minister Järvik tuletas kirjas meelde, et PRIA kolis viimati Tartus kolm aastat tagasi uutesse PRIA vajadustele kohandatud ruumidesse. „Maksma läks see 266 000 eurot, millest suurim kulu oli nõuetekohase arvutivõrgu ja serveriruumi väljaarendamine,“ selgitas ta. „Rahandusministeeriumi viimatine personali ja palgaanalüüs näitab, et kvalifitseeritud töötajate leidmine maaeluministeeriumis ning valitsemisala ametiasutustes praeguse valitsemisala palgataseme juures on suur probleem, mis vajab lahendust. PRIA puhul on tegemist akrediteeritud makseagentuuriga, kus nii organisatsiooni struktuurile kui inimressursile kehtivad spetsiifilised nõuded ning kompetentsid. Selliste kompetentsidega inimeste leidmine PRIA Tartust väljaviimise korral muutuks veelgi problemaatilisemaks.“

Ühtlasi rõhutas minister, et üle kahe kolmandiku maaeluministeeriumi ja selle valitsusasutuste ning hallatavate riigiasutuste ameti- ja töökohtadest asuvad juba väljaspool Tallinna.

„Oleme seisukohal, et töökohtade pealinnast väljaviimise kaalumisel tuleb algusest peale arvestada regionaalse tasakaalustatuse põhimõttega, me ei pea seega põhjendatuks selliseid töökohtade ümberpaigutamisi, mis tähendaksid riigile oluliselt suuremat kulu ning riigi funktsioonide täitmisel tekkida võivad probleeme, kuna kõnealustel asutustel tekivad selliste muudatuste tagajärjel väljakutsed vajalike töökohtade täitmisel,“ lisas Järvik.

Vastavalt vabariigi valitsuse 2017. aasta otsusega, millega viiakse riiklikke töökohti pealinnas välja, tuleb maaeluministeeriumil regionaalsesse panusesse anda 50 töökohta. 2019. augusti seisuga on pool ettenähtust täidetud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee