Eesti uudised

Ehitusettevõtja: PPP-projektid on kallimad, kuid valmivad kiiremini (8)

Toimetas Marvel Riik, 14. september 2019 18:48
Tallinn-Tartu maantee võiks PPP-projektina senisest kiiremini valmida.Foto: Madis Veltman / Ekspress Meedia
Ehitusfirma Rand & Tuulberg üks omanikest Raivo Rand omab kogemust avaliku ja erasektori koostöö ehk niinimetatud PPP-projektidega nii Tallinnas kui ka Tartus ning märkis, et nende lahenduste puhul valmivad kiiremini, vahendas ERRi uudisteportaal „Aktuaalset kaamerat“.

„Ta võib küll rahanumbriliselt tunduda esialgu natuke kallim, aga kui me vaatame seda kasu, mida me nendest teedest saame, ja kui me vaatame ka nende tööde ajas kallinemist, sest me teame, et inflatsioon on täna suhteliselt kõrge, siis kokkuvõttes tuleb see kindlasti odavam,“ selgitas Rand.

Tallinnast Tartusse, Pärnusse ja Narva suunduvate maanteede neljarajaliseks ehitamine PPP-skeemi kasutades oli valitsuskabinetis arutluse all neljapäeval. Otsustati, et esimese asjana peab rahandusministeerium analüüsima teiste riikide kogemust ja panema kokku juhised, kuidas seda Eestis rakendada.

“Kui järgida teatud tingimusi, mida Euroopa Komisjon on selgelt meile ette pannud, siis on võimalik nende PPP-projektidega niimoodi minna, et võlg jääb erasektorisse, et erasektor võtab selle võla enda peale ja riigipoolne osa on valmisehitatud taristuobjekti liisida,” rääkis rahandusminister Martin Helme.