Kolmas Kirjandustänava festival tõi kokku palju uudistajaid.Foto: Stanislav Moškov
Toimetas Reti Jõerand 14. september 2019 19:38
Laupäeval sai alguse juba kolmas Kirjandustänava festival, mis tõi kokku arvukalt uudistajaid. Külastajad said kaasa lüüa erinevates kultuuriprogrammides ning kinnitada keha hoovikohvikutes. 

Põnevaid tegevusi jagus nii suurtele kui ka väikestele. Näiteks said lapsed osaleda rollimängus, kus tuli kehastada J. K. Rowlingu „Harry Potteri” raamatutest tuntud tegelasi. Suuremad said osaleda uute raamatute esitlustel, kuulata põnevaid kirjandus- ja kultuuriteemalisi arutelusid ja kohtuda kirjanikega.

Festival toimus Kadriorus Koidula tänaval, mis on väga eriline kirjandusega seotud tänav. Nimelt asub ühes otsas Tammsaare muuseum, teises otsas Vilde muuseum ning keskpaigas Eesti kirjanikele ehitatud kortermaja, kus elavad ka tänasel päeval mitmed armastatud kirjanikud.

Kirjandustänava festivali eesmärk on tõmmata tähelepanu Eesti kirjandusele, kirjanduspärandile ja kirjanduslikule avalikule ruumile inimeste ümber.

Iga festivaliga kaardistatakse ka kohalikku kultuuripärandit. Esimesel aastal (2017) avati mälestupink kirjanik Mati Undile, 2018. aastal avati mälestustahvel Weizenbergi 8 maja seinal, kus kunagi elasid mõnda aega Marie Under ja Artur Adson. 2019. aastal rikastati linnaruumi mälestustahvliga Juhan Jaigile.