Maailm

Helsingi politsei hoidis ära noorte massikakluse (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 13. september 2019 21:53
Illustreeriv foto: Sello ostukeskus Helsingis.Foto: AFP/Scanpix
Reedel sai Soome pealinna politsei aimu, et noored plaanivad internetis mingit suuremat kogunemist Helsingi kesklinnas, mis võib agressiivseks muutuma.

Politsei andis üldsusele Twitteri ja meedia kaudu teada, et noortel selline plaan võib olla ning palus vanematel lastel silma peal hoida. Samuti lubas politsei linna tänavatel noorte tegevusel tavapärasemast teravamalt silma peal hoida. Ilmselt toimus orgunn samuti sotsiaalvõrgustikes, sest korrakaitsjad palusid ka kõigil, kes midagi teavad, politseile WhatsAppi kaudu infot anda.

Helsingi politseülem Jarmo Heinonen sõnas, et Twitteris noorte kavatsustest teada andmine heidutab noori kogunemast ja rumalusi tegemast. „Noortele saadab see ka sõnumi, et politsei on asjast teadlik ja sekkub,“ kommenteeris ta Iltalehtile.

Kella poole üheksa paiku teataski Helsingi politsei Twitteris, et õhtu on seni rahulikult möödunud. Nad jätkavad patrullimist ning vajadusel tänavatel liikuvate noorte seltskondadega suhtlemist, et nende õhtu edasisi plaane välja selgitada.

Samal teemal

30.07.2019
MÜSTEERIUM: mis sundis Stockholmis elavaid vendi Soomes politseinikke tulistama?