Nädala TOP

TOP 5 | Kõlvartil oli EKRE ja Isamaa osas õigus (9)

Elis Kusma, toimetaja, 13. september 2019, 17:52
Foto: Teet Malsroos
Reformierakonna riigikogu sügishooaja alguseks esitatud eelnõu eestikeelsele haridusele üleminekuks, millega loodeti grillida Isamaad ja EKREt, heitis halba valgust neile endilegi: miks ei tehtud see ära Reformierakonna võimuaastatel? Koalitsiooni vastukäik – ülipika vaatega tegevuskava – jätab õiguse aga Mihhail Kõlvartile, kelle sõnul oli koalitsioon Isamaa ja EKREga ainus võimalus säilitada venekeelne haridus.

Kõnemeister Põlluaasa konarlik algus

Lennart Meri tsiteerimisel juhtunud keelevääratus – riigikogu esimehe puldist kostis: „Ei saa mängida kabet, tehes vahepeal kabekäike.“ – osutus õnnelikuks eksimuseks, sest vaevalt oleks Henn Põlluaasa kõnet muidu sellise innukusega loetud ja jagatud. Tsiteerimisviga võis aga hoopis märkamata jääda ETV vaatajaile, sest tehniliste viperuste tõttu Põlluaasa kõne tele-eetrisse ei jõudnud. Kui igal muul juhul võiks süüdistada halba õnne, siis EKRE-lasest kõnemehe puhul tõstatub loomulikult küsimus süvariigi karvase käe sekkumisest.

Mis on ametis jätkamise hind?

Peade veeremist ette kuulutanud EKRE on igal võimalusel rõhutanud, et muu hulgas tuleb ametist vabastada peaprokurör Lavly Perling. Et koalitsioonis puudub sel teemal üksmeel, on huvitav näha, kas Perlingu jätkamise korral suunatakse tuli taas politseijuht Elmar Vaheri peale või vastupidi – tema ametis jätkamise hind on EKRE soosiku saamine peaprokuröri ametikohale.

Simson dilemma ees

Euroopa Komisjoni energiavoliniku koht on kahtlemata uhke saavutus, ent paneb sellele ametikohale asuva Kadri Simsoni korralikult kahvlisse: kuigi sisepoliitilistel teemadel me teda enam sõna võtmas eeldatavasti ei kuule ega näe, tähendab põlevkiviriigist pärit voliniku ees seisev ülesanne muuta Euroopa rohelisemaks, et suusad kipuvad ristuma valitsusega, tänu kellele Simson ihaldatud ametikohale sai.

Õnnemäng riigieelarvega

Riigieelarve kärpevajadus, mis isegi majanduskasvu tingimustes ulatub 50 miljonini, on pannud rahandusminister Martin Helmet otsima lisatuluallikaid. Arutlusel on näiteks diislikütuse aktsiisilangetus, ent kui olenevalt arvutuskäigust prognoositakse selle sammu mõjuks 96miljonilist miinust või 40 miljonit eurot plussi, paistab toimuv tõelise õnnemänguna.

9 KOMMENTAARI

ä
ätt. 14. september 2019, 07:58
Kui põmmpeadele ei jõua kohale,et nii väikese elanike arvuga riigis tuleb arvestada kõigi siin elavate inimeste huvide ja õigustega st.õigusega ka emakeelsele haridusele !
o
oleks Kivimägi veel maavanem,saaks poolmuidu maad ja metsa 14. september 2019, 07:51
http://millimalli.blogspot.com/2013/
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee