Seisukoht

Seisukoht | Jooksu- või kommipidu? (3)

Sirje Maasikamäe, tervis.ohtuleht.ee vastutav toimetaja, 13. september 2019, 17:52
Igal sügisel toimub Tallinnas suur jooksuüritus, mida võiks õigusega nimetada spordipeoks. Kui palju on veel liikumissündmusi, mis meelitavad ligi proffe ja harrastajaid, vanu ja noori, mehi ja naisi! Loomulikult ei püsi kui tahes tore sündmus elus, kui pole järelkasvu. Igal aastal koguneb tuhandeid elevil lapsi ka lastejooksudele. Kes korra käinud, tahab kindlasti veel minna.

Tore on joosta ja saada osa suursündmuse saginast, laste lemmikmaskotid viskavad nalja ja muidugi meelitavad auhinnad. Igaüks saab vahva diplomi ja kaela medali. Ja kotitäie magusat – kommi või šokolaadi, limps peale selle. Lapsed uurivad alati üliõnnelikult koti sisu. Mõistan neid – usun, et enamikus kodudes ei anta neile korraga nii palju maiustusi.

Aga hinge jääb alati kripeldama, mis on sellise auhinna sõnum. Kas see toob rohkem lapsi liikumise juurde? Mõtlen, et aina rohkem lapsi on ülekaalulised. Mõtlen hambaarstide murele, et meie laste hammaste seisukord on kehv. Mõtlen, kas lapsed ootavad lastejooksu liikumise või selle ahvatleva kommikoti pärast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee