Krimi

FOTOD | Koduteel kadunuks jäänud Ülle tapmises kahtlustatav Raido toodi kohtusse (90)

Toimetas Triinu Laan, 13. september 2019, 14:45
Foto: Kaspar Pokk
Viljandi kohtumajas arutati reedel kell 13.30 Lõuna ringkonnaprokuratuuri taotlust 30aastase Raido vahistamiseks, keda kahtlustatakse Viljandimaal koduteel kadunuks jäänud ja surnuna leitud 35aastase Ülle tapmises.

Kohus võttis Raido kahtlustatuna Ülle tapmises kaheks kuuks vahi alla.

Samal teemal

Politsei pidas Raido kinni kolmapäeva õhtul. „Praegu saame öelda, et tegemist ei olnud juhuslikult valitud ohvriga, vaid kuritegu toimus isiklike suhete pinnalt,“ tõdes Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass. 

Esialgsetel andmetel tuli Ülle 27. augustil oma kodukandis Viljandimaal bussilt maha ning tegi koduteel juttu talle tuttava 30aastase mehega. Pärast seda ei olevat keegi enam naist näinud ja ta kuulutati teadmata kadunuks. Piirkonnas viidi läbi mastaapsed maastikuotsingud ning paralleelselt kogus politsei oma allikatest juhtunu kohta lisainfot, mis viis veendumuseni, et naise kadumine ei ole tema vaba tahe. 

Naise vägivallatundemärkidega surnukeha leidis  9. septembril kalamees, kes märkas järves midagi kahtlast ja otsustas uurida, millega on tegemist. Järv asub ligikaudu 50 km kaugusel Ülle kodust ja kohast, kus teda viimati nähti.  

Politseioperatsiooni käigus pidasid korrakaitsjad 11. septembri õhtul Pärnumaal kinni 30aastase Raido, keda seni kogutud tõenditele tuginedes kahtlustatakse Ülle tapmises. Kehtivaid kriminaalkaristusi kahtlustataval ei ole.

Tapmise eest võib kohus karistada kuue- kuni viieteistaastase vangistusega. Uurimist juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee