Maailm

HOORAMISE JA JOOMAHIMU VASTU: preestrid valasid lennukist patustele venelastele kaela püha vett (16)

Toimetas Aare Kartau, 13. september 2019, 12:53
Isa Aleksander Gorjatšev puhastas „Ammendamatu karikaga“ Tveri rahvast pattudest ja pahedest.Foto: YouTube'i kuvatõmmis
Tveri linna õigeusu preestrid on patuste päästmises järgmisele tasemele jõudnud. Vaimulikud viskasid taevasest kõrgusest linnarahvale püha vett, teatab The Moscow Times.

Äärmuslikud ajad vajavad äärmuslikke meetmeid. Tveri ja Kašinski metropoliit Savva, isa Aleksander Gorjatšev ja tema kaks kaasvaimulikku korraldasid kolmapäeval Tveri kohal taevas ebatavalise õnnistuse. Nimelt otsustati ülevenemaalise karskuspäeva puhul üha levinuma „hooramise ja joomahimu“ vastu lennukilt linnarahva sekka püha vett heita. 

Preestrid tõid endaga lennukile kaasa 70 liitrit õnnistatud vett, mis oli varutud viieliitristesse plastpudelitesse, ning kaks reliikviat. „Ammendamatu karikas“ pidavat ravima neid inimesi, kes kannatavad alkoholismi ja narkomaania käes. Samuti võeti kaasa „Pühak Johannese ikoon“. Vaimulikega oli õhureisil kaasas ka abielupaar, kelle meespool oli alkoholismist imeväel terveks saanud. „Iga haiguse põhjustab viirus, ja viirus on deemon. Seega on iga haigus esiteks vaimne tõbi,“ selgitas Gorjatšev.

Kui lennuk oli tõusnud paarisaja meetri kõrgusele, algas püha toiming. Isa Gorjatšev luges ette palve ning valas püha vee lennuki avatud luugist välja. Metropoliit Savva ja isa Gorjatšev andsid kohe ka vastulöögi neile, kes toimingusse ei uskunud. „Kus siin nali on? See, et me üritame aidata inimestel haigustest vabaneda? Me aitame kaasa alkoholi, narkootikumide ja hooramise kadumisele – on see siis naljakas?“ küsis õigeusu preester Gorjatšev, lisades, et teised võivad naerda, ent nemad teevad oma tööd edasi.

16 KOMMENTAARI

o
omal ajal 16. september 2019, 02:05
lasti Silvese poja auto Kadriorus servani p täis:)
e
ekrelane 14. september 2019, 18:27
Varro Vooglaid võiks ka lennumasina rentida ning homodele püha vett kaela kallata, sest iga tervemõistuslik ja oma peaga mõtlev inimene teab, et siis saavad neist taas heterod!
Loe kõiki (16)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee